רז נזרי - המשנה ליועמ"ש (משפט חוקתי)

הועדה לאיתור מועמדים למשרת המשנה ליועמ"ש לממשלה (משפט חוקתי-ציבורי) ממליצה פה אחד לשרת המשפטים על עו"ד רז נזרי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ז

רז נזרי - המשנה ליועמ"ש (משפט חוקתי)-ערוץ 7
רז נזרי
צילום: פלאש90

ועדת האיתור למילוי משרת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט חוקתי-ציבורי) החליטה היום (ראשון) פה אחד להמליץ לשרת המשפטים לבחור את עו"ד רז נזרי לתפקיד.

הוועדה המליצה על עו"ד נזרי לתפקיד, כמועמד יחיד, לאחר שקיימה ראיונות עם המועמדים שזומנו להופיע בפניה, ולאחר שסיימה הערב לקיים דיון יסודי בהערכה של המועמדים השונים, בהתייחס לנתוני המשרה ומשימות היחידה.

בראש ועדת האיתור עמד היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, וחבריה היו מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, סגנית נציב שירות המדינה איילה גונן, נציג האקדמיה פרופ' דודי שוורץ ונציג ראש הממשלה עו"ד אלי בכר.

עו"ד רז נזרי, בן 44, מתגורר בגבעת שמואל. הוא בעל תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה ותואר שני במשפטים (שניהם בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת בר-אילן, החל את דרכו במשרד המשפטים בשנת 2000.

במהלך השנים כיהן נזרי כעוזרו הבכיר של היועמ"ש לממשלה מני מזוז ולאחר מכן כיהן כעוזרו הבכיר של היועמ"ש יהודה וינשטיין. בחמש וחצי השנים האחרונות מילא את תפקיד המשנה ליועמ"ש (פלילי).

בהמלצתה לשרת המשפטים ציינה הוועדה כי ''עו"ד נזרי הרשים ביכולות הניהול שלו, וניכר בו גם הניסיון שרכש במסגרת עבודה צמודה עם שלושה יועצים משפטיים לממשלה, במגוון רחב של נושאים, לרבות נושאים חוקתיים. עו"ד נזרי התמודד בהצלחה בהובלת פרויקטים מורכבים, תוך גילוי מנהיגות, והציג בפני הועדה תפיסת עולם בצורה בהירה ורהוטה שמצביעה על חזון וראייה אסטרטגית''.