מוסיפים דרגה. רב נגד
מוסיפים דרגה. רב נגד פלאש 90

דרגה חדשה צפויה ככל הנראה להתווסף בקרוב לסולם הדרגות של הנגדים בצה"ל, והיא תיקרא: "רב־נגד מתקדם", כך פורסם הבוקר (שני) בעיתון "ישראל היום".

עבודת המטה בנושא טרם אושרה סופית, ובימים הקרובים תובא ההמלצה להוספת הדרגה לאישורו של הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט.

הוספת הדרגה, והקמת בית ספר יעודי עבור הנגדים בצה"ל, הם חלק משרשרת של צעדים המתוכננים בצבא במטרה להתמודד עם המשבר הקשה בקרב הנגדים, שמצביעים בחודשים האחרונים ברגליים ואינם מעוניינים עוד לחתום קבע בצבא.

למשבר שירות הנגדים ישנן סיבות רבות, אך המשמעותיות ביותר לדברי גורמים בצה"ל הן המשכורת הנמוכה שאינה תואמת את שעות העבודה התובעניות, ההשתלחות התקשורתית באנשי הקבע וחוסר הוודאות התעסוקתי בעידן של קיצוצים חריפים בכוח האדם בצבא.

בצה"ל מציינים כי הקושי העיקרי הוא להשאיר בצבא הקבע נגדים צעירים בתחומי החימוש, הלוגיסטיקה והמנהלה בגילאי 23-21, שנמצאים בסמוך לסיום שירות החובה שלהם. אותם נגדים עדים לקיצוצים הנרחבים בצבא ומבינים שבניגוד לעבר, ההישארות בקבע אינה מבטיחה להם עוד ביטחון כלכלי ותעסוקתי.

כיום, מקבלים הנגדים הבכירים את דרגת הרנ"ג בממוצע בגיל 40, ובמשך כ-13 שנה אינם מתקדמים עוד. על פי התכנון, את דרגת הרס"ב הוותיקה יקבלו מעתה הנגדים בגיל 38, את דרגת הרנ"ם החדשה יקבלו בגיל 45, ולדרגת רנ"ג יגיעו לא לפני גיל 48.

מלבד הדרגה, כאמור, מתכנן הצבא לבנות לנגדים מסלול הכשרה מקצועי, במקביל למסלול ההכשרה של הקצינים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו