שילוב לוחמות בשריון
"תפקיד האישה להיות אמא ולהביא ילדים"

"בסופו של דבר תפקידה של האישה להיות אמא. אחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי", אומר תת אלוף במילואים אביגדור קהלני.

ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ז

אביגדור קהלני
אביגדור קהלני
צילום: ערוץ 7

תת אלוף במילואים אביגדור קהלני מתייחס להחלטת צה"ל לשלב לוחמות גם בחיל השיריון ואומר כי לדעתו הטנק הוא אינו מקום לנשים - ונתפס באמירה שנויה במחלוקת.

"תפקידה של האישה להיות אמא, ולהביא ילדים לעולם, אחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי", אמר קהלני לעיתונאי קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל".

"כשאני נפצעתי ונשרפתי, ולא יכלתי לצאת מהטנק צעקתי מילה אחת - צעקתי 'אמא'. אמא יש רק אחת ובחורה שתצא ממלחמה, היא תצא שונה לגמרי בתכלית". עוד הוסיף קהלני כי הוא חושב שהסכנה בשילוב נשים כלוחמות בשריון היא הפגיעה הנפשית שעלולה להיות להן אחרי מלחמה. "אני רק חושב על לראות נשים פצועות ממלחמות כמו שחזרו לוחמיי".

עוד הוסיף קהלני כי "אני חושב שבסופו של דבר תפקידה של האישה להיות אמא, ולהביא ילדים לעולם, ואני חושב שאחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי. אותו רגש אימהי ואותו ליטוף אימהי, ואת היכולת להניק וללדת, זה לא יהיה אותו דבר".

קהלני מכהן היום כיו"ר האגודה למען החייל. הוא נושא עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים, עיטור המופת ממלחמת ששת הימים, וכן את עיטור הנשיא על תרומתו למדינת ישראל.

בתכנית התראיין גם הרב ישראל וייס, לשעבר הרב הראשי לצה"ל, ואמר כי שילוב הנשים בשריון נשמע כמו רעיון הזוי מכל בחינה אפשרית. "אם אנחנו מכניסים שני אנשים לתא סגור אי אפשר שלא יתפתח שם משהו", אמר הרב וייס. "אנחנו לא יכולים להכניס שני בני זוג, גבר ואישה, חייל וחיילת, לתא אחד, במשך שבוע ימים ולא יתרחשו שם עניינים נוספים. אני אומר לכם שיגדל שם טנקיסט קטן בעוד תשעה חודשים".

מפקד זרוע היבשה לשעבר האלוף במילואים יפתח רון טל אמר אתמול כי הוא מתנגד נחרצות, וכי הדבר יחליש את צה"ל. רון טל טען כי שילוב נשים כלוחמות בחיל השריון היא "שערורייה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת, כולל היכולת של צה"ל".