"משהו רע עובר על בג"ץ"

תגובות חריפות נגד החלטת בג"ץ לעכב את מינוי הרב קרים: ''לנאור יש מונופול על השכל, הערכים והמוסר?!".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ז

מרים נאור
מרים נאור
צילום: Yossi Zamir/Flash90

סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תקף את בית המשפט העליון שהחליט להוציא צו ביניים המעכב את מינויו של הרב אל''מ אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

"משהו רע מאוד עובר על בג"ץ. מגלומניות ובעיקר זלזול ברשות המחוקקת והמבצעת ואצבע קלה מידי על הדק ההתערבות בהחלטותיהן. יאלץ אותנו לטפל בחוק", צייץ סמוטריץ' בטוויטר.

"לנאור יש מונופול על השכל, הערכים והמוסר?! מי החליט שעמדה שלה ביחס לדבריו של הרבצ"ר נכונה יותר מעמדת הרמטכ"ל ושר הביטחון שהחליטו למנות?! הזוי", הוסיף.

ח"כ יהודה גליק מהליכוד תקף גם הוא את עיכוב המינוי של הרב קרים. ''בג''ץ ממשיך ועושה כל מאמץ לשכנע את הכנסת להגביל את צעדיו. כדאי להם להיזהר: לצערנו אנחנו עלולים להשתכנע", כתב גליק.

יו''ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אמר כי ''בג״ץ הוכיח היום, שוב, את ניכורו מעולם היהדות ואת אי הבנתו בענייני דת. לצערי, לאחרונה מתרבים המקרים בהם צריך להזכיר לבג״ץ כי במדינתנו ישנה הפרדת רשויות מוחלטת. משכך, יש לשים גבול להתערבותו הבלתי מידתית של בג״ץ בהחלטות הממשלה, ובמקרה זה אף לאחר בדיקה חוזרת של הרמטכ״ל".

מארגון רבני צהר נמסר כי הארגון ''מוחה על החלטת בג''צ לפסול את מינויו של הרב הראשי לצה''ל, הרב אייל קרים, בשל הבעת עמדותיו. תפקידו של רב בישראל אמור להיבחן על פי יכולותיו כישוריו בתורה והתנהלותו עם חיילים. הרב הראשי לצה''ל לא נבחר על פי מקום מגוריו וזהות השקפותיו. טוב היה אם בג''צ יחזור בו ויבטל את הפסילה".

כאמור, שופטי בג"ץ הוציאו בצעד חריג צו ביניים המונע את מינוי אל"מ הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

השופטים שדנו בעתירה, הנשיאה מרים נאור והשופטים סלים ג'ובראן וניל הנדל קבעו כי על הרב קרים להגיש תצהיר בתוך יומיים שבו מפורטות עמדותיו בסוגיות שעלו בעתירה שהגישו חברות הכנסת ממרצ.

נשיאת העליון נאור שאלה בדיון "איפה בהלכה כתוב שמותר לאנוס נשים? הרב קרים חייב להתנער מהדברים היום, כדי לאפשר לו לעמוד בתפקיד מוסרי כמו זה... (אנו) רוצים לשמוע מה יש לו לומר. מה היתה עמדתו אז, מה עמדתו היום, באם הוא חזר בו".

test770