אבטחה גדולה לקראת משחקה של בית"ר

אבטחה חסרת תקדים, כבישים רבים שייחסמו מוקדם וקהלי אוהדים שהמשחק הערב חשוב להם יותר מעוד ניצחון. בית"ר והפועל ת"א ראש בראש

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ז

אבטחה גדולה לקראת משחקה של בית"ר-ערוץ 7
איצטדיון טדי. במשטרה נערכים למשחק החשוב
חזקי עזרא

"הגיע הזמן שכולם ירגישו שוב את הצבא הצהוב והגדול שמעולם לא הפסיק להרעיד את טדי", כך כתבו בדף הפייסבוק שלהם, אוהדי בית"ר ירושלים המשתייכים לארגון האוהדים 'לה-פמיליה', רגע לפני משחקה הערב (שני, 21:00) של הקבוצה הירושלמית מול היריבה השנואה הפועל תל אביב, במשחק שיתקיים באצטדיון טדי שבבירה.

פעם היה המשחק בין השתיים נחשב ללא פחות ממשחק עונה. מיקומן של השתיים בטבלה יחד עם היריבות הפוליטית והשנאה היוקדת בין שני מחנות האוהדים היא שגרמה לכך. תארים נחגגו, שחקנים באו והלכו, וגם מצבן הכלכלי של השתיים ידע ימים טובים ורעים יותר. נראה שמה שנשאר ממשחק העונה בין השתיים אלו רק קהלי האוהדים של שתי הקבוצות שעבורם ניצחון במשחק הוא הרבה יותר מניצחון ספורטיבי.

היריבות המרה בין שני קהלי האוהדים היא שהביאה את משטרת ישראל להיערך בצורה מיוחדת לקראת המשחק הערב בין השתיים, כשלא פחות מ-300 שוטרים ו-300 סדרנים יאבטחו את המשחק המרכזי של המחזור העשירי בליגת העל, אליהם יצטרפו עוד שוטרים סמויים שיתפרסו ביציעי אוהדי שתי הקבוצות על מנת למנוע פגיעה בגוף, בנפש ובמשחק.

כוחות האבטחה הרבים מתפרסים כבר בשעה זו סביב כבישי הגישה לאצטדיון הירושלמי, כשהמטרה היא לשמור על הסדר והביטחון, וכן להסדיר את הכוונת התנועה למשחק.

מהמשטרה נמסר כי "המשטרה תבצע אכיפה מוקפדת בהתאם לחוק 'איסור האלימות בספורט' במטרה להבטיח את הסדר הציבורי ולשמור על שלום הציבור וביטחונו במהלך האירוע. קהל האוהדים מתבקש להקדים את הגעתו למשחק על מנת להימנע מיצירת תורים ועיכוב בכניסות לאצטדיון, עקב הצבת מערכת הכרטוס".

בשל היערכות כוחות האבטחה הרבים, ייחסמו לתנועה כבישים ורחובות רבים ברחבי העיר החל מהשעה 18:00 בערב, ביניהם: בנבנישתי, דוד איילון, אגודת ספורט בית"ר ומודעי הסמוכים לאצטדיון. במשטרה אמרו כי מומלץ להשתמש בציר בגין, כביש 50, לכיוון שכונת גילה וכי לא תותר כניסת כלי רכב לשכונת מלחה וקטמון למעט תושבי השכונות הללו.

בכדי לאפשר לאוהדים רבים להגיע אל המשחק העמידו במשטרה ובבית"ר מערך היסעים, כשלרשות אוהדי הפועל תל אביב יועמד מערך ההיסעים מחניון גן החיות הסמוך למלחה כשעבור אוהדי בית"ר ירושלים יועמד מערך היסעים מחניוני הרצל בייט, חניון הרכבת וחניון אגד. מערך זה ידאג גם להחזרת האוהדים לחניונים עם סיום המשחק.

חלק מהיערכות המשטרה מוקדם מהצפוי מגיעה על רקע הודעת ארגון האוהדים 'לה-פמיליה', אוהדי בית"ר ירושלים, כי יפתחו בצעדה לאצטדיון שתצא מהרחבה של קניון מלחה הסמוך.

"עשה למענם אם לא למענך.... עוד קצת סבלנות והנה מתקרב יום שני הגדול, ואז כולם ירגישו שוב את הצבא הצהוב והגדול שמעולם לא הפסיק להרעיד את טדי מול הפועל ת"א. הכל כבר מוכן! יציעים מלאים עם תצוגות מדהימות, כרטיסים נמכרו ואפילו מזג האוויר התגייס. אז לפני שכל הקרנבל יתחיל, כולנו נפגשים ברחבה של קניון מלחה (לפני הגשר) בשעה 19:30 ומשם נצא בצעדה ענקית לכיוון המגרש" כתבו בהודעתם חברי הארגון הירושלמי.

בהודעתם אמרו בארגון האוהדים כי הצעדה כמו העידוד במשחק כולו יהיה למען חבריהם העצורים, זכר לאותה תקיפה בה נפצע קשה אוהד הפועל ת"א. "נצעד כולנו כגוש אחד, כאוגדה אחת והכי חשוב כמשפחה אחת לכיוון היציע המזרחי, ניכנס, נרים את היציע ולעולם לא נשכח את אלו שעשו למעננו כל כך הרבה ולא נמצאים איתנו".

עוד כתבו בארגון האוהדים מסר לשחקני הקבוצה כי הניצחון עבורם הערב חשוב יותר מכל דבר אחר. "מתחילת השנה באנו אליכם בטענות ובצדק", כתבו לשחקני הקבוצה, "אבל כמו שנאמר יש אדם שקונה עולמו ברגע אחד אבל לא כל אחד זוכה לקנות את עולמו – אתם זכיתם! לכן זה הרגע שבו אתם יכולים לקנות את עולמכם ולהחזיר לנו ולכם את הכבוד! תעלו לכר הדשא, תסתכלו על הקהל ותתנו את כל מה שאתם יודעים ויכולים – אנחנו נעשה את השאר. עשו למענם אם לא למענך....".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il