דו"צ: "רבות בנות עשו חיל"

דובר צה"ל מוטי אלמוז עושה סדר בנושא התוכנית לשלב חיילות בתפקידים מבצעיים בשיריון, "לפני שנוקטים עמדה כדאי תמיד לברר את העובדות"

רעות הדר , כ' בחשון תשע"ז

תא"ל מוטי אלמוז
תא"ל מוטי אלמוז
פלאש 90

דובר צה"ל, תא''ל מוטי אלמוז, מתייחס הערב (שני) לשילוב חיילות בחיל השיריון ואומר כי המהלך כולו ייעשה בהדרגה ומתוך התחשבות.

"לפני שממהרים לקבוע האם הן יכולות, מסוגלות, מה יקרה לאתוס הלחימה והאם אפשר במורכבות החברה הישראלית לאפשר לנשים לשרת ביחידות הצבא השונות כדאי לשים לב לעובדות הבאות", אומר אלמוז ומפרט.

"בשנים האחרונות פתחנו תפקידים רבים לנשים והמהלך הוכח כנכון, ככזה המאפשר לצה"ל למצות את המתגייסים והמתגייסות באופן טוב יותר בלי לפגוע ברגשותיהם של חיילינו וכמובן שבלי לפגוע באתוס הלחימה. צה"ל הוא צבא העם והנשים הן חלק מהעם. פשוטו כמשמעו. 'רבות בנות עשו חיל' - משפט שכולו ברכה וכולו גאווה. בעיקר על הרצון לתרום, המוטיבציה הגדולה והשאיפות לתת מעצמן הכל למען ביטחונה של מדינת ישראל", אומר דובר צה"ל.

הוא מדגיש כי "אין לנו שום כוונה לפגוע או לא לכבד את חיילינו ואת כל המורכבות ננהל באחריות ובהתחשבות ברגשותיהם של כולם".

אלמוז מציין עוד כי "אחד התפקידים הנחשקים מזה שנים בקרב המתגייסות הוא מדריכות שריון. בתפקיד זה מבצעות המדריכות את כל תפקידי הלחימה בטנק, נהגות, תותחניות, וטענות בהצלחה רבה. נשים בשריון, מדובר על בחינה, לשילוב נשים בגדודים לביטחון שוטף בלבד ובסוף הבחינה נדע אם המהלך אפשרי".

"לפני שנוקטים עמדה כדאי תמיד לברר את העובדות", מסכם דובר צה"ל.