'מילא שופט ערבי, אבל למה גם דתי?'

ברוך מרזל מבקר את השופט ניל הנדל שהצטרף להחלטה לעכב את מינוי הרבצ"ר, "זו בושה וחרפה".

בני טוקר , כ"ב בחשון תשע"ז

'מילא שופט ערבי, אבל למה גם דתי?'-ערוץ 7
ברוך מרזל
צילום: אלירן אהרון

איש הימין ברוך מרזל מותח ביקורת על שופט בית המשפט העליון הדתי ניל הנדל שהצטרף להחלטה לעכב את מינויו של הרב אייל קרים לרב הראשי לצה''ל.

"מילא שופט ערבי כמו ג'ובראן שלא עומד בהמנון 'התקווה' ורוצה להחליש את הצבא, מילא הנשיאה נאור שמאלנית אנטי דתית, מהם אין לי שום ציפיות, אבל אני מותח ביקורת על השופט ניל הנדל שאמור לייצג את הדתיים בעליון שהוא ילך עם הערבי והשמאלנית נגד התורה.

''הוא לא יודע מה זו פרשת יפת תואר? האם הוא מדלג על הפרשה הזאת בבית הכנסת? שופט עם כיפה סרוגה שככה ילך איתם - זו בושה וחרפה. הפרשה של יפת תואר אני מניח שגם הוא מכיר אותה, זו פרשה כתובה מהתורה ואף אחד לא ימחק אותה גם הרב אייל קרים לא יכול למחוק את הפרשה הזאת".

לדברי מרזל מדובר כאן בעלילת דם נוסח העלילות האנטישמיות, "בג"ץ הפך למפלגה פוליטית עם מטרות פוליטיות, הוא ידחה פינוי של כפר בדואי ויעמוד בתוקף על פינוי עמונה, בג"ץ פועל נגד כל דבר שקשור לארץ ישראל ולתורה, הם רוצים להחריב את המדינה. הסיפור עם הרב קרים זו עלילת דם, מחר מישהו יפרסם שהרב קרים מערבב דם של תינוקות נוצרים כדי לאפות מצות של פסח והבג"ץ יבקש ממנו לתת הסברים".

מרזל סבור שהתקפות הבג"ץ על הרבנים הם המשך ישיר לרדיפה של הרב כהנא הי"ד, "כל מה שאנחנו רואים שמתערבים במה שרבנים אומרים כמו שעשו לרב אליהו ולרב עמאר ,זה מתחיל מלפני 28 שנה אז כשהעבירו את חוק הגזענות והחליטו לפסול את הרב כהנא.

"כל הרבנים שתקו, חשבו שזה נוח לשתוק, הרב כהנא הזהיר שהיום זה הוא, מחר יעשו אותו דבר לכל הרבנים, והיום רואים שהוא צדק. הבג"ץ עושה כאן כמו הפיכה צבאית. הם מחליטים בכל תחום בהתיישבות, בצבא ובממשלה. צריכים להתפלל 'הָשִׁיבָה שׁוֹפְטֵינוּ כְּבָרִאשׁוֹנָה וְיוֹעֲצֵינוּ כְּבַתְּחִלָּה וְהָסֵר מִמֶּנּוּ יָגוֹן וַאֲנָחָה'. כי מקום המשפט הוא מקום הרשע".