המסקנות לא תוקצבו. יו"ר הוועדה ארז ביטון
המסקנות לא תוקצבו. יו"ר הוועדה ארז ביטון צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), קיים היום (שלישי) שיעור אלטרנטיבי לתלמידי תיכון ברוח דו"ח ביטון, כשבועיים לאחר שהצעת החוק ליישום מסקנות הדו"ח נפלה בכנסת עקב התנגדות הממשלה.

ביום הלימודים עברו כשישים תלמידים שיעורים בהיסטוריה, ספרות ושירה עם חתן פרס ישראל ארז ביטון, המשורר שלומי חתוכה (ערס-פואטיקה), הפעילה החברתית יעיל גידיניאן ויעל בן יפת, מנכ"לית הקשת המזרחית.

ארז ביטון אמר בכנס, "נתבקשתי על ידי שר החינוך להקים ועדה שתבחן את תוכניות הלמודים בקשר להיסטוריה של יהדות המזרח. מצאנו חוסרים גדולים והצענו 250 עמודים עם המלצות למימוש. ח"כ יואל חסון בדק ומצא שבתקציב המדינה לא ניתן אפילו שקל אחד בתקציב המדינה לצורך יישום דו"ח ביטון".

לדבריו, "חמישה חודשים עברו מאז הגשנו את הדו"ח ובלי התקציב הנדרש, נשארנו רק עם יחסי ציבור שהשר בנט עושה על דו"ח ביטון. בקרוב השר ייצא בקמפיין ענק בנושא, אבל בפועל יש רק יחסי ציבור".

מוקדם יותר הבוקר, בדיון שיזם ח"כ חסון בוועדת החינוך של הכנסת, תקף ביטון את משרד החינוך: "אשר יגורנו בא לנו. המילה מיסמוס היא נהדרת, אבל המשמעות היא מריחה. לצערי ההמלצות לא קיימות בפועל במשרד החינוך. היום תלמיד יכול לסיים כיתה י"ב ולקבל בגרות בהיסטוריה מבלי לדעת אפילו על דמות היסטורית אחת מארצות המזרח. אנחנו מדברים על להחזיר עטרה ליושנה, אבל למעשה, הכל כבר קרס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו