צעד של שקיפות. ליצמן
צעד של שקיפות. ליצמןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתי החולים שיבא, בילינסון, הכרמל והשרון הם המובילים בטבלת שביעות הרצון מבתי החולים שמפרסם הערב (שלישי) משרד הבריאות.

סקר שביעות הרצון כלל שורה ארוכה של פרמטרים ובחן באופן ספציפי גם שביעות רצון ממחלקות שונות בתוך בתי החולים.

במדד שביעות הרצון הכללי השיגו ארבעת בתי החולים המובילים ציון של 81 אחוז, זאת לעומת ממוצע ארצי של 78 אחוזי שביעות רצון מבתי החולים.

בתי החולים רמב"ם, שערי צדק, העמק, בני ציון ומעייני הישועה זכו כולם לציון של 80 אחוזים בשביעות הרצון הכללית של המטופלים בסקר.

בתחתית הטבלה, עם ציונים נמוכים יותר, חלקם באופן בולט, ניתן למצוא את בית החולים לניאדו עם 68 אחוזי שביעות רצון כללית, בית החולים קפלן עם 70 אחוזי שביעות רצון כללית, בית החולים ברזילי עם 72 אחוזי שביעות רצון כללית, בית החולים בנהריה עם 73 אחוזי שביעות רצון כללית ובתי החולים זיו והלל יפה עם 74 אחוזי שביעות רצון כללית.

לצפייה בטבלת התוצאות המלאות של בתי החולים לחץ כאן

שר הבריאות יעקב ליצמן ציין עם פרסום הנתונים, "אנו רואים בנתוני מדד איכות השירות, המתפרסמים זו השנה השלישית, כלי לייעול מערך הטיפול הרפואי לטובת ציבור החולים. זהו צעד של שקיפות שהינו חשוב והכרחי במערכת בריאות מתקדמת ומתפתחת".

לדבריו, "הנתונים מצביעים על רמת שירות טובה בבתי החולים בישראל. זה לא מובן מאליו שלמרות העומס הרב ואל מול צרכים שהולכים וגדלים משמעותית – אנו מצליחים להגביר תודעת שירות למטופלים, תוך שיפור מתמיד והגעה להישגים מקצועיים".

"הממצאים מהווים גם כלי עבודה להמשך שיפור וייעול המערכת, ואני מברך את בתי החולים, את מנכ"ל המשרד ומינהל איכות בטיחות ושירות – על ההשקעה הרבה בהצבת מדדים אלו כחלק מהמאמצים לשיפור השירות לציבור", הוסיף ליצמן.