ארדן בכנס
ארדן בכנס צילום: דוברות השר

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, נאם הבוקר (רביעי) בכנס הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט המכנס כ-500 שגרירים ודיפלומטים זרים המוצבים בישראל.

"כמו שמטרת הטרור היא לזרוע פחד וחוסר יציבות, כך גם תנועת ה BDS שואפת לעשות דה-לגיטימציה לישראל, ובסופו של דבר היא רוצה בהשמדת המדינה היהודית. הרשו לי להיות ברור. לא טרור ולא BDS יצליח. אנחנו לא ניתן להם", אמר ארדן.

השר הוסיף, "מה שהרבה אנשים לא מבינים הוא שהשורש האידיאולוגי, הן של הטרור הפלסטיני והן של קמפיין ה- BDS, אחד הוא- הסירוב להכיר בזכותה של ישראל להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי. הסכסוך אינו נובע ממחלוקת טריטוריאלית אלא ממחלוקת אידיאולוגית ודתית.

''בהקשר הטרור, האידיאולוגיה הזו מניעה צעירים פלסטינים לקחת סכינים ולדקור יהודים. בהקשר של ה- BDS, היא מובילה לדה-לגיטימציה של ישראל כישות בלתי חוקית, אשר יש להחרים אותה. בקרוב נחשוף את הפרות החוק של פעילי הbds ואת הקשרים שלהם לארגונים תומכי טרור. הקונגרס, 14 מדינות בארה״ב, ממשלת בריטניה ועוד גופים כבר קיבלו החלטות והעבירו חוקים כנגד ה-bds ויש עוד רבים בדרך".

השר ארדן פנה לדיפלומטים, "זהו בדיוק המקום שאתם- נציגי המדינות בישראל יכולים לשחק תפקיד חשוב ביותר. הקהילה הבינ"ל יכולה- ואף חייבת- לשחק תפקיד מרכזי במאבק באידיאולוגיה הזאת וביצירת התנאים לשלום אמיתי.

"עליכם להבהיר באופן חד משמעי לפלסטינים שלהמשך ההסתה יהיו השלכות. שחינוך לשנאה לעולם לא יביא לשלום. ושניסיונות לקדם את הדה-לגיטימציה של ישראל בזירה הבינ"ל לא ישיגו דבר. המסרים הללו צריכים להיות מגובים במעשים- בדרך בה תצביעו בפעם הבאה באונסק"ו שמנסה למחוק את המורשת היהודית, או במועצת זכויות האדם שמפלה את ישראל לרעה''.

לדבריו הקהילה הבינ"ל חייבת להבהיר שהיא דוחה את ה-BDS על כל צורותיו. ''100 שנה לאחר הצהרת בלפור ו- 70 שנה לאחר תכנית החלוקה של האו"ם, העובדה בדבר קיומה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, אינה ניתנת לערעור.

"ההכרה בעובדה הבסיסית הזו חייבת להיות נקודת ההתחלה בדרך לשלום. אנואר סאדאת הבין זאת כאשר מצרים חתמה על הסכם שלום עם ישראל. המלך חוסיין הבין זאת כאשר ירדן חתמה על הסכם איתנו. מי שדורש מאיתנו ויתורים חייב לדרוש מהצד השני להכיר בקיום שלנו, רק הכרה בעובדה הבסיסית הזו יכולה להביא לפיוס בין העמים.

"עד שיגיע היום בו יהיה מנהיג פלסטיני אמיץ מספיק להתייצב מול עמו ולהכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, החלום של שלום בר קיימא עם הפלסטינים יישאר רק חלום", הוסיף ארדן.