כאן משמיצים

תאגיד השידור 'כאן' הפיק סרטון נגד גיבור ישראל אביגדור קהלני והרב שמואל אליהו, בהשתתפות חיילי צה״ל, בלי לקבל אישור מקדים מהצבא.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ז

משרדי תאגיד השידור הציבורי "כאן"
משרדי תאגיד השידור הציבורי "כאן"
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תאגיד השידור הציבורי 'כאן' טרם החל את שידוריו באופן רשמי, וחרף העובדה שעתידו לוט בערפל הוא פועל במלוא המרץ באינטרנט ובמיוחד ברשתות החברתיות.

התאגיד הפיק היום (רביעי) סרטון תמיכה בגיוס בנות לשריון תוך השמצת רבה של צפת הרב שמואל אליהו, האלוף במיל׳ יפתח רון טל וגיבור ישראל תא״ל במיל׳ אביגדור קהלני שהתבטאו בנחרצות נגד שילוב חיילות במערך הלוחם בצה"ל.

חיילים משמיעים את דעותיהם בסרטון לאחר שצולמו על ידי התאגיד בלי לקבל אישור מראש מחטיבת דובר צה"ל, כפי שמחייבת הפקודה הצבאית. גם אנשי התאגיד לא פנו לדובר צה"ל לפני שצילמו את החיילים למרות שאלו הכללים הברורים בהתנהלות של כלי התקשורת מול דובר צה"ל.

"מביך. חצוף. מבאס. נשים מסוגלות לעשות מה שגברים מסוגלים לעשות. אני לא מסכימה איתו בשום צורה ודרך", אומרים החיילים בסרטון שכותרתו, "לידיעת אביגדור קהלני: חיילים וחיילות מסרבים להיות אויבים".

לקראת הערב הוסר הסרטון מיוטיוב, כנראה בשל ביקורת עזה ברשתות החברתיות על כך שהתאגיד הציבורי שאמור להיות ניטרלי "תופס צד" בויכוח לגיטימי ומותח ביקורת חד צדדית על קציני צה"ל ורב בכיר.

מהתאגיד הציבורי נמסר בתגובה: "מדובר במשאל רחוב בנושא בוער. כלי התקשורת אינם מחויבים לקבלת אישור מיוחד".

מדובר צה״ל נמסר: "החיילים המצולמים צולמו ללא אישור דובר צה"ל ובניגוד לנהלים ולפקודות. הנהלים יחודדו ביחידות".

קטע מתוך הסרטון