חשד: התחזה לעו"ד וביצע עבירות מע"מ

רואה חשבון מוכר, אלוף משנה במיל', חשוד שהתחזה לעו"ד וביצע שורה של עבירות מע"מ. בחיפוש במשרדו נמצאו כ- 130 חותמות מזויפות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ז

חשד: התחזה לעו"ד וביצע עבירות מע"מ-ערוץ 7
מעצר
פלאש 90

אל"מ (מיל') רו"ח ישראל דניאלי נעצר אתמול (רביעי) לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים, בחשד לביצוע שורה של עבירות מע"מ, תוך שהוא מתחזה לעורך דין.

שופטת בית משפט השלום בירושלים, קרן מילר, האריכה את מעצרו עד ליום ראשון.

מבקשת המעצר עולה כי החוקרים הגיעו לדניאלי בעקבות חקירה נגד חברות שונות החשודות בקיזוז ובהפצת חשבוניות מס פיקטיביות, בהן טיפל דניאלי כרואה חשבון.

לפי החשד, סייע דניאלי להעביר חברות פעילות שהחזיק אצלו "על המדף" על שמם של אנשי קש שחלקם אף לא ידעו זאת, התחזה לעו"ד והשתמש בחותמות מזויפות של עו"ד וחברות כדי להעביר אצל רשם החברות חברות על שם אנשי קש.

בהמשך הציג מצג שווא כלפי רשות המסים באמצעות מסמכים שנערכו על ידו כאילו מדובר בחברות המגישות דוחות לרשות, למרות שחלקן לא דיווחו אף פעם. בדיון בבית המשפט הוסיף החוקר וציין כי יש חשד לפיו קיבל החשוד כספים מחברות שנועדו לתשלום עבור רשות המסים, אולם הם הופקדו בחשבונו הפרטי.

לפני כחודשיים ניסו החוקרים לזמן את דניאלי לחקירה, אך הוא לא התייצב לחקירה. אתמול נערך חיפוש במשרדו שבמגדל טויוטה בתל-אביב, במהלכו נתפסו חותמות ומסמכים של חברות החשודות כפיקטיביות, חותמות מזויפות, פנקסי חשבוניות ריקות ועוד.