"נלכדנו בתוך הלהבות"

כתב ערוץ 7 הגיע הבוקר (שישי) למושב בית מאיר ושוחח עם התושבים על הלילה הקשה שעברו ועל הניסים הגדולים שחוו.

אלירן אהרון , כ"ד בחשון תשע"ז

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר במוקד השריפה בבית מאיר יחד עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, איציק סבן מפקד מג"ב ירושלים, אפי פרץ מפקד תחנת מטה יהודה וטפסר ראובן יצחק מפקד בית שמש.

נתניהו אמר ללוחמים, "הדבר הכי חשוב - לפנות את האנשים, וגם את עצמכם. אף אחד לא צריך למות בעסק הזה, אף אחד. לפני כל דבר אחר. יש עוד הרבה דברים אחרים, אבל זה קודם לכל".

ראש הממשלה שוחח עם אריק אבולוף, קצין שטח וסיוע בטייסת הכיבוי שאמר לרה"מ, "מה שהקמת פה, הטייסת הזו בהחלט מהווה כוח משמעותי לסייע לכוחות הקרקע. בלעדיה אני מניח שהכוחות, ואני חלק מהם, היינו צריכים להיאבק עוד שעות רבות, ימים ארוכים, כדי להשיג את השליטה. הנזק לרכוש ולנפש,
הפגיעה בנפש הייתה חמורה הרבה יותר, ואין ספק שהמטוסים האלה, הם עושים את העבודה כדי לסייע בבלימת הלהבות ולתת אורך נשימה לכוחות הקרקעיים".

נתניהו הוסיף, "אני שמח שאתה אומר את זה. הייתה החלטה ברורה לעשות את זה בשריפת הכרמל תוך כדי השריפה, אחר כך החלטנו להקים טייסת, אפילו שזה לא נכלל בשום דוח. לא בדוח המבקר על השריפה, כלום. שתי מילים חסרות שם: מטוסי כיבוי. אי אפשר להילחם באש בלי לוחמי אש כמוכם, אי אפשר, וזאת גבורה, אתם עומדים בקו האש, אבל אין שריפות יער ואין שריפות שטח, אין היום טיפול בעולם, אפקטיבי, בלי מטוסי כיבוי. ואני גאה על כך שיש לנו היום טייסת כיבוי גדולה וטובה".

כעת ראש הממשלה הגיע לבסיס חצור בו מתרכזים מטוסי הכיבוי שיוצאים לפעולות הכיבוי במוקדי השריפות.טוען....