ביום שישי האחרון נחנך מיזם שבוודאי ישמח כלות רבות - סלון הכלות החברתי הראשון בארץ.

הסלון מציע לראשונה בארץ לכלות שידן אינה משגת להנות מכל מה שרוב הכלות נהנות ממנו ביום כזה, יום פינוק מושלם לכלה הכולל לא רק שמלת כלה מעוצבת ללא עלות אלא גם מאפרת, מעצבת תסרוקות, קוסמטיקאית ואף ג'קוזי מפנק.

אולם הרעיון החדשני של הסלון הוא שכדי שכלות לא ירגישו מובכות מהביקור במקום, הוא פתוח גם לכלות שאינן סובלות מבעיה כלכלית אלא שההפרש בתשלום מועבר למימון הכלות שזקוקות לכך.

כך יוצא שהכלות שלא סובלות מבעיה כלכלית, לא רק נהנות מיום מושלם אלא גם זוכות לתרום לכלה אחרת בעצם ההגעה שלהן לסלון. סלון הכלות מעוצב ברמה הגבוהה ביותר. והושקעה בו מחשבה רבה ומאות אלפי שקלים מתרומות של אנשים מכל הארץ.

סלון הכלות הוקם על ידי בנותיה של שושי מסיקה ומשפחתה לזכר אמן שנפטרה לפני כשנה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

בתיה לסר בתה של שושי מספרת, "אמא הייתה אוהבת לעזור לכלות. זה היה מפעל החיים שלה והחלום שלה היה להקים מקום כזה. אני כל כך שמחה שהצלחנו להגשים את החלום שלה, וכ"כ כואב לי שהיא לא זכתה לראות".

חלק מהכסף לשיפוץ הסלון גוייס דרך הד סטראט. המשפחה הצליחה לגייס 50,000 שקלים להקמת המיזם דרך האתר וכן הצליחו לגייס כ-250,000 שח למיזם מתורמים. אולם לסר אומרת שאחד הדברים המרגשים שקרו היה פרסום פוסט אחד בלבד בפייסבוק עם בקשה מנשים לתרום את שמלות הכלה שלהן. "קיבלנו מאות פניות מנשים מכל הארץ מכל המגזרים ופשוט מצאנו את עצמנו נוסעים בכל הארץ להביא שמלות כלה יפהפיות למיזם".

בחנוכת סלון הכלות בברקן שבשומרון השתתפו עשרות בני אדם ביניהם שר הרווחה חיים כץ, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ואחרים.

"על כך גאוותנו בשומרון. על האנשים הטובים שיש כאן שמקדישים את חייהם למחשבה איך לסייע לאחרים. זה בא לידי ביטוי בהמון יוזמות של תושבים, אולם זו ללא ספק אחת היוזמות המרגשות והחשובות שבהן, שאני מקווה שכלות מכל הארץ יוכלו להנות ממנו", אמר דגן והוסיף כי שושי מסיקה הייתה עושה חסד ללא חשבון והמיזם הזה מתאים לדמותה יותר מכל.

גרשון מסיקה לשעבר ראש המועצה האזורית שומרון שבנותיו הקימו את המיזם אמר, "שושי היקרה הייתה כולה חסד. והמקום הזה מבטא אותה ואת האופי הטוב שלה יותר מכל דבר אחר".

קביעת מזוזה בסלון
קביעת מזוזה בסלוןצילום: חגית רצבי