לא בנהיגה. טלפון סלולרי
לא בנהיגה. טלפון סלולרי יוני קמפינסקי

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אביגדור דורות, דחה בשבוע שעבר ערעור שהגיש אזרח אשר קיבל דו"ח בגין עבירת שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה.

האזרח טען בערעורו שורה של טענות, חלקן נוגעות לממצאים עובדתיים אותם קבע בית המשפט לתעבורה שדן בתיק, כמו למשל הטענה לפיה כלל לא אחז בטלפון בידו בזמן נסיעה, אלא רק כאשר עמד ברמזור אדום.

לעיון בפסק הדין לחץ כאן

עם זאת בחר השופט לדון בטענתו של האזרח, לפיה גם אם אמנם אחז במכשיר הסלולרי בידו, הרי שלא עשה בו כל שימוש, ואילו החוק אוסר שימוש במכשיר ולא את עצם ההחזקה ביד.

השופט דחה את הטענה וקבע כי תקנות התעבורה כוללות שני איסורים נפרדים, "ראשית נקבע איסור לאחוז בטלפון הנייד בזמן הנהיגה. אם הנהג אוחז בשתי ידיו בהגה, אין מניעה כי ישוחח בטלפון בזמן הנהיגה באמצעות דיבורית. לעניין האיסור לאחוז בטלפו הנייד בזמן הנהיגה, אין הבדל אם הנוהג מדבר בטלפון, שולח מסרונים, או עוסק בקריאתם. שנית, בכל הנוגע לשימוש בטלפון באמצעות דיבורית, כאשר הנהג אוחז בשתי ידיו בהגה המכונית, נקבע איסור לשלוח או לקרוא מסרונים".

לאור זאת קבע השופט כי האזרח הורשע כדין, לאחר שנקבע כי עדויות השוטרים, אשר נשמעו בבית המשפט לתעבורה, לפיהם החזיק האזרח את מכשירו הסלולרי בידו - היו אמינות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו