ארדן: חיות אדם ניסו לשרוף ישוב שלם

השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס בישיבת הממשלה בחיפה לגל השריפות וביקש מהציבור להמשיך ולשמור על עירנות.

ניצן קידר , כ"ו בחשון תשע"ז

חיות אדם. השר ארדן בהערכת מצב
חיות אדם. השר ארדן בהערכת מצב
צילום: דוברות השר לביטחון הפנים

השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס בצהריים (ראשון) בישיבת הממשלה בחיפה לגל השריפות בימים האחרונים, ולסיבות שגרמו לפרוץ הדליקות.

"מזה כשבוע מתמודדת מדינת ישראל עם גל שריפות, שחלקם נגרם כתוצאה מרשלנות או מפגעי הטבע, וחלקם האחר, הוא תוצאה של מתקפות טרור לאומניות", פתח ארדן.

ארדן סיפר, "אמש בביקורי ביישוב חלמיש, נוכחתי לראות את ממדי ההרס ואת עוצמת השריפה אחרי שחיות אדם ניסו לשרוף יישוב שלם על כל יושביו".

"בזכות לוחמי האש הגיבורים, שוטרי משטרת ישראל, ובסיוע מאמצים לאומיים ובינלאומיים, אזרחים מתנדבים ולוחמי פיקוד העורף, אשר עושים לילות כימים, במסירות אין קץ, הצלחנו, למרות הנסיבות הקשות, לשמור על שלומו ועל בריאותו של הציבור, רק עם נזקים לרכוש, אך לשמחתנו הרבה - ללא נפגעים", הוסיף ארדן.

לדבריו, "כפי שאמר ראש הממשלה, מטרתנו המרכזית היא הצלת חיי אדם ללא נטילת סיכונים. לשמחתי, הושגה מטרה זו. בנוסף לכך, אנו נעסוק בפיצוי הנפגעים ובהחזרת חייהם למסלולם".

"מזג האוויר הקיצוני נמשך ואיתו הסיכון להתפשטות מהירה של דליקות או הצתות, לכן, הציבור מתבקש לשמור על ערנות ולהודיע על כל חשש או חשד לדליקה קטנה או גדולה", הדגיש השר.