"הזדמנות להתחיל מחדש"

הדליקה בבית מאיר בסוף השבוע כילתה את הסטודיו של האמן יורם רענן ומחקה 40 שנות יצירה. בשיחה עם ערוץ 7 הוא מתעקש להישאר אופטימי.

אלירן אהרון , כ"ו בחשון תשע"ז

אמן הציור יורם רענן, לא חלם לאבד את מפעל חייו ברגעים אחדים. 40 שנים של יצירה התאדו בדליקה שפרצה בסוף השבוע שעבר במושב בית מאיר וכילתה את הסטודיו שלו, 300 מ"ר של מאות ציורים ברמה בין לאומית שלא נותר מהם זכר.

150 תמונות שנשרפו, צויירו בהשראת פרשיות השבוע - פרשה אחר פרשה על פי הסדר.

"זה קרה בשתיים בלילה. ישנתי בתוך הסטודיו, אשתי דפקה על הדלת נכנסה ואמרה שיש שריפה וצריך לצאת מיד. לא חשבתי שזה רציני - אבל אז ראיתי מה קורה אצל השכנים. רצנו אל האוטו ויצאנו. היה קשה מאוד לצאת מהמושב. היינו בתוך האוטו עם עוד מאה משפחות שרצו לצאת ולא היו יכולות. חששנו שאנחנו נישרף בתוך האוטו", נזכר רענן בשיחה עם ערוץ 7.

"ראיתי את הסטודיו בשריפה מאוד גדולה, כי כל חומרי העבודה שאני משתמש בהם - דליקים. ראינו מהאוטו והבנתי מיד שהכל הולך".

מה אתה מרגיש באותו רגע שאתה רואה את הסטודיו שלך בוער?

"ראיתי את המציאות וקיבלתי אותה. מה יכולתי לעשות? אין שום דבר לעשות אז צריך להתקדם. היו שם אולי 2,000 ציורים - שנים של עבודה. כל הקבצים במחשב, כל הקטלוגים של התערוכות - כל דבר שיש לי. הסטודיו הוא החיים שלי. מה שמעניין שזה קרה בדיוק כשמלאו 40 שנה מאז שעליתי לארץ".

"צריך לקבל את זה בשמחה. יש הזדמנות להתחיל מחדש. זה אסון לגמרי וזה קשה מאוד. לפחות יש לי בית עדיין וצריך להסתדר. לבכות לא יעזור לי. מה שיעזור לי זה אנרגיה טובה ולצפות למשהו חדש וטוב".

הוא מוסיף כי עברו רק יומיים כדי לעכל את המצב. "היתה שבת ועכשיו זה יום ראשון שאנחנו מתעוררים למציאות. צריך לחשוב לאן אני הולך ואיפה יהיה לי סטודיו. צריך לבנות פה בחזרה ובינתיים צריך להשכיר".

יש ציורים שנשארו?

"הכל נשרף. נותרו אולי 20 ציורים בבית וכל היתר נשרפו".

צפו בסטודיו של יורם רענן, בשיא תפארתו:טוען....