ישראל כץ
ישראל כץ צילום: חן דמארי

הבוקר (שלישי) נפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום, בין כביש 31 לכביש 60 שיחסוך מהנהגים הנוסעים דרומה לכיוון באר שבע ועומר את הצורך לעבור דרך צומת שוקת וימנע מהם את העמידה בפקקים.

קטע הדרך החדש של כביש 6 יקצר את זמני הנסיעה של הנהגים הנוסעים לשכונותיה המזרחיות של באר שבע ועומר ויקל באופן משמעותי על עומסי התנועה בצומת שוקת. הנסיעה בקטע זה, כמו בשאר הקטעים של כביש 6 דרום, תהיה ללא תשלום.

בשבועות הקרובים יפתח לתנועה קטע הדרך המקביל של כביש 6, בכיוון ההפוך (לנוסעים צפונה). בכך יושלם השלב הראשון של כביש 6 דרום שיאפשר נסיעה רציפה לאורך של 175 קילומטרים ללא רמזורים, עד לעין תות שבצפון.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, אמר כי משרד התחבורה וחברת "חוצה ישראל" ממשיכים לקדם את סלילתו של כביש 6 דרומה, משוקת לנבטים, באורך של 13 קילומטרים. בקטע הדרומי של כביש 6 הושקעו עד כה יותר ממיליארד שקלים.

"הארכת כביש 6 דרומה מבוצעת במסגרת תכנית נתיבי ישראל שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת מהירה ומתקדמת של כבישים ומסילות ברזל. במקביל לכך, פועל משרד התחבורה במרץ להשלים את הקטע האחרון של כביש 31 ממולדה עד שוקת. שני הכבישים יאפשרו רצף תחבורתי מהיר ובטוח בין ערד, באר שבע והנגב המזרחי למרכז הארץ", הוסיף כץ.