הרב יובל שרלו
הרב יובל שרלו צילום: עופר עמרם

ועדת הרישוי של עיריית ירושלים העניקה ביום שני האחרון היתרי בנייה עבור מיזם הנגשה בכותל המערבי.

על פי התכנית, ייבנו באזור הכותל 2,500 מטרים של מנהרות ומעברים תת קרקעיים לטובת אנשים בעלי מוגבלויות. כיום נאלצים אנשים רבים לוותר על ביקור בכותל בגלל בעיית הנגישות.

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר ''אורות שאול'' וראש תחום אתיקה בארגון רבני צהר, אומר כי מדובר בבשורה חשובה עבור ציבור המתפללים והמבקרים. "בשבת הקרובה יציין העולם כולו את יום הנגישות הבינלאומי, אנחנו משבחים את עיריית ירושלים שפועלת להנגשת הכותל עבור אותם אנשים בעלי מוגבלויות".

הרב שרלו מציין כי אם תגיע התנגדות ירדנית לבנייה בכותל המערבי, יש להתעלם ממנה, "אם תגיע התנגדות ירדנית להנגשת הכותל לבעלי מוגבלויות הרי שזוהי התנגדות שלטונית-פוליטית, וראוי שמדינת ישראל תתעלם מהתנגדות זו ותפעל לאור עקרונות הצדק והמוסר בהנגשת הכותל המערבי לכל אחד. לא מנהלים מערכה פוליטית על כתפי בעלי המוגבלויות".

גם בארגון רבני צהר בירכו את עיריית ירושלים "על הפעילות להנגשת הכותל המערבי לכולם. מקום התפילה המקודש חייב להיות מבוסס על אדני הצדק והמוסר, והסרת המחסומים בפני בעלי המוגבלויות היא אחד היסודות המהותיים ביותר. בשבת הקרובה משתלבים רבני צהר ביום ההנגשה הבינלאומי, ותוכנית עיריית ירושלים מתאימה מאוד לכל המגמה של הנגשת הכל לכולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו