חוטובלי ושר החוץ
חוטובלי ושר החוץצילום: חורחה נובומינסקי, משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה היום (חמישי) עם שר החוץ של אורוגוואי רודולפו נין נובואה, במסגרת ביקורו באזור. נובואה נפגש גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אורוגוואי היא מידידותיה הקרובות ביותר של ישראל באמריקה הלטינית, שמכהנת היום כחברה במועצת הביטחון של האו"ם, וכחברה ב'מרקוסור', 'שוק המשותף הדרומי', בו חברות אורוגוואי, פרגוואי, ברזיל, ארגנטינה ווונצואלה. ישראל היא המדינה היחידה בעלת הסכם סחר חופשי עם גוף זה.

סגנית השר חוטובלי אמרה לשר החוץ כי "ישראל תשמח להרחיב את ההסכם ולפתח אותו לענפים נוספים". חוטובלי הודתה לשר החוץ נין נובואה על תפקידה הפרודוקטיבי של אורוגוואי במועצת הביטחון של האו"ם והתייחסה למהלכים החד צדדיים של הרשות הפלשתינית במוסדות בינלאומיים תוך שהיא הדגישה שהדבר רק מזיק לפלשתינים ולא מקדם אותנו ואותם לפתרון או הסדר כלשהו.

לדבריה "ניסיונות הפלשתיניים לפגוע במעמדה של ירושלים כבירת העם היהודי לא יצליחו, ובסופו של דבר פעולות אלה פוגעות במעמד של אונסק"ו ובעולם הנוצרי כאחד".

לקראת פגישתו הצפויה של השר נין נובואה עם אבו מאזן בימים הקרובים, ביקשה סגנית השר חוטובלי להעביר מסר לרשות הפלשתינית - להפסיק את "הטרור הדיפלומטי". חוטובלי הוסיפה כי "ישראל תשמח לחלוק את הידע הטכנולוגי שלה עם אורוגוואי, בין השאר בתחומי החקלאות והסייבר''.