אריה אלדד: הכיפות הסרוגות התנשאו עלי

חבר הכנסת לשעבר סיפר בגילוי לב "תמיד הרגשתי שהם מסתכלים עלי מגבוה, עם עליונות מוסרית מסוימת, מסתכלים בזלזול אל החילונים".

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשע"ז

פרופ' אריה אלדד, חבר כנסת לשעבר מטעם "האיחוד הלאומי", התייחס הערב (שבת) בתכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10 להטרדות המיניות שנחשפות לאחרונה בציבור הדתי-לאומי.

"ישבתי עשר שנים ברשימות המפד"ל ואני מקווה שמה שקרה השבוע ילמד קצת צניעות וענווה את החברים עם הכיפות הסרוגות", אמר אלדד בגילוי לב.

"תמיד הרגשתי שהם מסתכלים עלי מגבוה, עם עליונות מוסרית מסוימת, קצת יותר טובים, כי יש להם מערכת כפולה של איסורים והכבדות. תמיד היו מסתכלים בזלזול אל החילונים", תיאר.

חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) הגיבה גם היא להתגברות זרם התלונות על הטרדות מיניות מצד נשים דתיות. "לא מעט שמות מהציונות הדתית נחשפים עכשיו, זה בגלל שהנשים הדתיות מתחזקות. כבר תקופה שהדברים האלה נחשפים בציבור החילוני ועכשיו זה קורה גם בציבור הדתי. גם אם יש שמועות שמסתובבות - הנשים דורשות שהדברים האלה יצאו החוצה".

"הייתה פה גישה של מחנה טהור, שחשב שאם נפריד בין גברים ונשים ונעלים את הנשים לא יהיו הטרדות", הוסיפה עזריה. "ההפך מכל המחקרים - כשיש נשים שותפות יותר יש פחות הטרדות מיניות. נשים קרביות גורמות לפחות הטרדות בצה"ל".