בוטלה השביתה בבתי הספר העל-יסודיים

בית הדין לעבודה ביטל את שביתת ארגון המורים, הלימודים יתקיימו מחר (שני) כסדרם בכל בתי הספר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Office XP

בית הדין הארצי לעבודה נענה הערב (א') לבקשת משרדי החינוך והאוצר והוציא לארגון המורים צווי מניעה על רקע כוונתו לנקוט מחר בעיצומים ולהתחיל את הלימודים בשעה 10:00 בכל בתי הספר העל יסודיים.

במסגרת הדיון המשפטי מתח בית הדין ביקורת על התנהלותו של ארגון המורים וציין כי ביד אחת הוא מודיע על הפסקת עיצומים ומבקש לבטל דיון, וביד השנייה מכריז על עיצומים בהבל פה.

בתוך כך, בית הדין קבע באופן חד משמעי כי התנהלותו של ארגון המורים אינה עולה בקנה אחד עם אמות המדינה המחייבות את הצדדים ליחסי עבודה קיבוציים, אשר על כן החליט בית הדין להוציא לארגון צו מניעה המורה לו להימנע מלשבש בכל דרך שהיא את מערכת הלימודים בחטיבות ביניים ובחטיבות העליונות.

כזכור, יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע אחר הצהריים כי ישבית מחר את הלימודים בחינוך העל יסודי, מכיתה ז' עד יב', מהשעה 8:00 ועד השעה 10:00 בבוקר.

ארז האשים כי "שר החינוך ממשיך להתעלם מהבעיות הקיימות במערכת החינוך, ממורים, מתלמידים ומהוריהם. לא כל בעיות השכר נפתרו ולא רק זאת, אלא גם בעיות נוספות הקיימות בחינוך העל יסודי.

''לאור זאת החלטנו להחריף את המאבק ודורשים ממנו שימלא את תפקידו כשר חינוך קודם כל", הוסיף ארז. כאמור השביתה בוטלה על ידי בית הדין הארצי לעבודה והלימודים יתקיימו מחר כסדרם.