סיפוח יביא לקצה של מדינת ישראל

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) מזהיר היום (שני) בראיון לערוץ 7 כי חוק ההסדרה עלול להביא לקיצה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית.

ח"כ שי מסביר כי מתוך דבריהם של יוזמי החוק הוא מבין כי זהו צעד בדרך לסיפוח יהודה ושומרון, "כל צעד שיתפרש כסיפוח השטחים, מסמן את קיצה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית, האופי היהודי דמוקרטי יימחק ברגע שאנחנו נחבר אלינו את אוכלוסיית יהודה ושומרון".

"אני מפחד מאוד מההשלכות שיהיו לזה מבחינה בינלאומית", אומר שי ומפרט את הגורמים שהיחסים עמהם עלולים לדעתו לעלות על שרטון, "גם האו"ם וגם בית הדין לפשעי מלחמה בהאג וגם היחסים עם ארה"ב. אני חושב שזו טעות חמורה לקדם את זה עכשיו. יש לנו ממשל חדש בארה"ב כולנו רוצים לראות יחסים טובים בינינו לבין ארה"ב. אני לא רוצה לשתול את המוקש הזה במרכז היחסים".

בתשובה לשאלה האם על ראש הממשלה להתעלם ממדינות העולם, כפי שעשה ראש הממשלה הראשון בן גוריון הוא עונה, "אנחנו לא מוכנים להחלטה הזאת, אנחנו לא בשלים לכך ואני לא בטוח שרוב הציבור במדינת ישראל רוצה במדינה אחת שיש בה שישה מיליון יהודים ושישה מיליון ערבים. גם הפרופורציות ישתנו מהר מאוד לרעתנו. אני רוצה לשמור על אופיה היהודי דמוקרטי של מדינת ישראל. יש לי הרבה אשראי לראש הממשלה, אבל הוא עוד לא בן גוריון".