שחקני סן אנטוניו. שברו שיא בן 46 שנים
שחקני סן אנטוניו. שברו שיא בן 46 שנים צילום: רויטרס

ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, שוברת שיאים פעם אחר פעם, ונראה שמעולם הכדורסל האמריקאי לא היה כה מלהיב, מעניין ותחרותי.

אחרי שקליי תומפסון, שחקנה של סגנית האלופה גולדן סטייט קלע במשחקה האחרון לא פחות מ-60 נקודות בשלושה רבעים בלבד, שיא שני רק לקובי בריאנט שצלף בדצמבר 2005 62 נקודות בשלושה רבעים, הלילה (בין שלישי לרביעי) גם סן אנטוניו שברה שיא עם רצף ניצחונות חוץ העומדים על 13 משחקים רצופים.

שישה משחקים נערכו הלילה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, כשמלבד שיאה של סן אנטוניו גם בקבוצת וושינגטון וויזארדס נרשם הישג גדול, כשג'ון וול סיים את המשחק עם 52 נקודות, מה שלא הספיק לו לנצח את המשחק עבור קבוצתו שירדה עם הפסד לאורלנדו מג'יק בתוצאה 124:116.

הערב הגדול של וול עם 52 הנקודות אליהם הוסיף 8 אסיסטים מהווה הישג גדול, כשמלבדו רק שלושה שחקנים בלבד ב-30 השנים האחרונות קלעו למעלה מ-50 נקודות ו- 8 אסיסטים ומעלה - מייקל ג'ורדן, מייקל אדאמס וראסל ווסטברוק.

אך כאמור, עם כל הכבוד לוול, על השיא של הלילה הייתה אחראית סן אנטוניו כשניצחון קליל על מינסוטה הלילה היה ניצחון החוץ ה-13 ברציפות שלהם, שיא שני רק לגולדן סטייט בעונה שעברה שעמדה על רצף של 14 ניצחונות חוץ רצופים.

עבור סן אנטוניו מדובר בשבירת שיא בן 46 שנים. השיא של גולדן סטייט יישבר בקרוב?