הרב יאיר פרנק
הרב יאיר פרנק צילום: דוברות

הרב יאיר פרנק, רב היישוב עמונה, מביע תקווה בשיחה עם ערוץ 7, שלאחר מתווה נכסי הנפקדים, הבית היהודי ידרוש להחזיר את סעיף עמונה לחוק ההסדרה.

"עצם העובדה שהורידו את סעיף עמונה מהחוק, ללא ידיעתנו, היה מעליב. מתווה הנפקדים המוצע הוא מגוחך. הבטיחו לנו עשרות חלקות ומבני ציבור - ועכשיו מצופפים ארבעים משפחות בשלוש חלקות. זה מגוחך, וכל זה מוטל בספק בגלל ההתנגדויות", אומר הרב פרנק.

הוא מוסיף, "אנחנו קוראים לאנשי הבית היהודי,תחזרו לאמת ולצדק. לא הורסים יישוב אחרי כל כך הרבה שנים. תכניסו את עמונה לחוק ההסדרה. כל המאבק הזה והחוק הזה, התחיל מעמונה, ואסור שאנשי עמונה שעשו את הישועה הזאת יהיו מחוץ לסיפור. אני קורא לשר החינוך ולראש הממשלה לעשות תשובה".

כדי שלא יהיו ספקות מדגיש רבה של עמונה כי הביקורת מופנית לא רק לאנשי הבית היהודי. "ראש הממשלה ,לפני ארבע שנים בזמן הרס מגרון וגבעת האולפנה, התחייב שלא יהיו יותר הריסות. הוא צריך לקחת אחריות. גם המפלגות האחרות, כולל החרדיות ומשה כחלון ,צריכות להבין שאין כאן שום פגיעה בבית המשפט כי החוק משתנה. בזמנו, היו גם חובות של הקיבוצים ואז הכנסת חוקקה חוק ולא היו חובות. אין פגיעה אם מחוקקים את חוק ההסדרה".

לדבריו, תפקידה של הממשלה לחוקק את החוק, כולל עמונה "מבחינה עקרונית ממשלת ימין צריכה לקבל החלטות אמיתיות וצודקות. אם בג"ץ יפסול, הקולר יהיה תלוי בצווארו. איך עושים את זה טקטית? יש אנשי מעשה שיעשו את זה נכון".

הרב פרנק מבהיר כי תושבי עמונה מוכנים וערוכים למאבק, "אם לא נגיע להסדרת היישוב, תהיה כאן מחאה גדולה. לא נרים יד על חייל, אבל יהיה כאן מאבק פסיבי נחרץ. לא נצא מרצון".