נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: פלאש 90

בערוץ 10 פורסם הערב (חמישי) חוזר מנכ"ל חדש שאוסר על בתי ספר להזמין אליהם גופים המערערים על לגיטימיות הצבא.

במשרד החינוך מתכוונים לנקוט יד קשה בנושא עד כדי פיטורי מנהלים שיפרו את הכללים.

מטרת חוזר המנכ''ל היא בראש ובראשונה כדי למנוע פעילות של ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" במוסדות החינוך.

בנוסח החוזר החדש נכתב במפורש כי "לא תותר כניסתם של דוברים שעברו עבירה שיש עמה קלון או של גוף הפועל בניגוד לחוקי מדינת ישראל או של גוף שיש בפעילותו לערער על עצם הלגיטימיות של גופים ממלכתיים כגון צבא ההגנה לישראל ובית המשפט".

נזכיר כי שר החינוך נפתלי בנט הבטיח בעבר כי "גוף שמסית כנגד חיילי צה''ל ופוגע במדינה לא יכנס לבתי ספר. לא אאפשר לשוברים שתיקה להיכנס".

הוא היה נחוש לממש את ההבטחה הזו, אבל נתקל בקושי משפטי. הארגון המשיך להגיע לבתי הספר ולמשרד החינוך נותר רק לזמן את המנהלים לבירור מבלי לנקוט נגד כל סנקציה.

במשרד החינוך משוכנעים שארגון ''שוברים שתיקה'' הוא אכן גוף המערער על הלגיטימיות של הצבא כך שחוזר המנכ''ל החדש יאפשר למנוע את כניסת הארגון לשערי בתי הספר.

במשרד החינוך מתכוונים לנקוט יד קשה מול מנהלים שיפרו את הכללים - הזמנה לשימוע שבסיומו ייתכן כי המנהל יפוטר. ממשרד החינוך נמסר כי "החוזר נמצא בהיוועצויות משפטיות ובתום התהליך יופץ למנהלי בתי הספר".

משוברים שתיקה נמסר בתגובה, "אנחנו לא מבינים מה הקשר שלנו לחוזר המנכ"ל הזה. שוברים שתיקה לא מערערים על שום מוסד מדינתי. אנחנו נלחמים במפעל הכיבוש וההתנחלויות. ברגע שבנט יודיע שהכיבוש הוא מוסד מדינתי - כנראה שלא נוכל להיכנס לבתי ספר".