תנועת אריאל: להגיע לעמונה ולהיאבק

לאחר שמזכ"ל בני עקיבא קרא לחברי התנועה שלא להגיע לעמונה, בתנועת הנוער אריאל קוראים לקיים מאבק נחוש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשע"ז

יוסי ורדי, מזכ"ל תנועת אריאל
יוסי ורדי, מזכ"ל תנועת אריאל
צילום: אלירן אהרון
תנועת הנוער אריאל יצאה בקריאה לחבריה להגיע למאבק נחוש ולא אלים נגד הריסת היישוב עמונה בצפויה בימים הקרובים.

בהודעה ששלחה התנועה לבוגריה וחניכיה נכתב, "תנועת הנוער אריאל קוראת לחניכי ובוגרי התנועה למחות על הכוונה להרוס את עמונה. לא ייתכן שנשתוק בזמן שמחריבים יישוב בארץ ישראל. זכותנו וחובתנו לשמור על הארץ שלנו, על דרכנו ועל אמונתנו.

"כל אחד יבחר את צורת המחאה שמתאימה לו. מחאה שהיא כמובן לא אלימה ולא עוברת על החוק. התנועה קוראת לבוגריה להגיע לעמונה למאבק נחוש (במסגרת החוק) נגד הריסת היישוב", נכתב.

רוני בת ציון, קומונרית בסניף אריאל בקרית גת אומרת כי "כילדה חוויתי את הפינוי של משפחתי מכפר דרום, אנו זוכרים מה אנחנו עברנו בתקופת הגירוש ולא יכולנו להמשיך על סדר היום בהכנות לשבת ארגון כאשר יהודים נוספים עומדים לעבור את הטלטלה שאנחנו עברנו".

ראש תחום בנות בתנועת אריאל, נאווה הרשקוביץ: "בחודש הארגון השנה הנושא הוא לקיחת אחריות בעם ישראל ובעיני אין יישום יותר קונקרטי ורלוונטי מאשר לקחת את האחריות ולהקדיש את הזמן למען תושבי עמונה ולמען ההגנה על כלל ההתיישבות בארץ ישראל''.

יאיר שחל
צילום: אלירן אהרון

מזכ''ל תנועת הנוער בני עקיבא, יאיר שחל, קרא אמש לחברי התנועה שלא להגיע לעמונה כדי למחות נגד פינוי היישוב מחשש לעימות עם כוחות הביטחון.

במכתב שפרסם שחל הוא כתב כי "עתיד ההתיישבות, כמו עתיד העם והתורה – תלויים בעזרת ה' בהמשך עמלנו החינוכי. על כן, דווקא עתה - שבת ארגון בתנועת בני עקיבא מתקיימת כרגיל.

''מתוך הזדהותנו עם תושבי ארץ ישראל כולה, וביניהם תושבי עמונה היקרים, אני קורא לחברינו להמשיך לפעול בסניף ולא לנסוע לעמונה או לכל מקום אחר בו עלול להתפתח עימות חזיתי ועקר עם חיילי צה"ל''.

לדברי שחל, ''את אהבתנו לארץ ישראל ואת המחויבות אליה לא נוכיח בהימצאות הנוער מול חיילינו ושוטרינו. לא זו הדרך לשמירה על עמונה, ולא זו הדרך לשמירה על מרחבי ארצנו הקדושה''.

עוד הוסיף המזכ''ל כי ''את המשך בניין הארץ והעם, בדרך התורה, נשיג מתוך המשך פעילות חינוכית ורוחנית ברוח התנועה. שבת הארגון מניפה השנה את דגל מחויבות "ופרצת"- הקוראת לחבר בין האוכלוסיות והמגזרים בחברה הישראלית. על כן ההכנות לשבת והפעילות הענפה עליה עמלנו בחודש האחרון תתקיים בשבת ובמוצאי השבת כרגיל''.

test770