אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: אלירן אהרון

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בתל אביב נגד עזרי שביט (65), בן ציון שמחי (54) ואורן אסטרייכר (45) בגין גרימת מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, הרקע לאירוע הקשה בו נהרג אור פליסיאן היה עבודות בניה להקמת שני מגדלי מגורים בפרוייקט "גני מרום" ברח' אבני חושן ברמת גן. מגדלי המגורים באתר היו בשלבי עבודות הגמר. חברת "דניה סיבוס" שימשה כקבלן הראשי באתר.

שביט שימש כמנהל העבודה באתר מטעם חברת דניה, ומתוקף תפקידו היה אחראי על עבודות הבניה באתר. שמחי שימש כעוזרו של שביט מטעם החברה והיה ממונה בפועל ואחראי מטעמו על העבודה ועל הבטיחות בבניין מספר 6 באתר. בנוסף, החזיק שמחי במפתחות הדירות בבניין והיה מופקד על פתיחת דלתות הדירות במידת הצורך. אסטרייכר שימש כמנהל הפרויקט באתר מטעם חברת דניה.

במועד שאינו ידוע, סיכם אסטרייכר עם מנהל צוות בחברת המעליות באתר, על פירוק העגורון, אשר משמש להרמה ולהורדה של מטענים במהלך הבניה ומחובר לבניין. לצורך כך, תיאם שמחי את פירוק לוחות הזכוכית במעקות של חלק ממרפסות הדירות, כדי לאפשר את פירוק העגורון.

על אף הסרת לוחות זכוכית במעקות, נמשכה העבודה בדירות כסדרה. שמחי או מי מטעמו, פתח את הדירה, כמו גם דירות אחרות בבניין, לצורך ביצוע עבודות ניקיון ולצורך ביצוע עבודות אחרות, על אף חסרונו של לוח זכוכית במעקה המרפסת.

ב-10 ביולי 2013 בצהריים, עקב ויכוח עם אסטרייכר, עזב שביט על דעת עצמו את האתר. בבוקר אותו יום, הגיע אור שלום פליסיאן ז"ל, יליד 1998, יחד עם נערים נוספים לאתר לשם ביצוע עבודות ניקיון מטעם חברת הניקיון המצויה בבעלות אביו, ואשר הוזמנה על ידי החברה לביצוע עבודות ניקיון בבניין. הנערים לא היו מורשים לעבוד באתר מפאת גילם, כמו גם בשל העובדה שלא קיבלו הדרכה בנוגע לעבודתם.

במועד כלשהו, הבחין שמחי בנערים והודיע לאביו של פליסיאן כי הם אינם מורשים לעבוד באתר. למרות זאת, נותרו הנערים לעבוד באתר. בהמשך, בשעה 15:00 בערך, במהלך ביצוע עבודות ניקיון בדירה, יצא אור פליסיאן למרפסת הדירה יחד עם נער נוסף. פליסיאן ישב על הרצפה ונשען על המעקה, מבלי ששם לב שאחד מלוחות הזכוכית במעקה חסר. עקב כך הוא נפל מהקומה התשיעית דרך הפתח במרפסת, ומותו נקבע במקום.