העולה החדשה הפתיעה את המכבים
העולה החדשה הפתיעה את המכביםצילום: מנהלת ליגת ווינר סל

האם זוהי תהיה נקודת המפנה במכבי ת"א? קשה להאמין, אך ללא ספק ההשפלה של הצהובים מת"א ממשיכה גם הערב (שני), כשאלה הפסידו לעולה החדשה גלבוע גליל, באולמם הביתי בתוצאה 92:91.

הצהובים עוד הובילו 52:68 לקראת סוף הרבע השלישי בבית מול גלבוע/גליל, אבל הגנה חדירה ואיבודי כדור רבים קיזזו אט אט את ההפרש, ככל שנקפו הדקות.

גם הפרש של חמש נקודות, דקה לסיום, לא הספיק לצהובים מתל אביב שהפסידו לראשונה העונה בליגת ווינר סל באולמם הביתי, 92:91 לקבוצה הקטנה מהגלבוע.

אפשר להצביע על לא מעט נקודות חולשה אצל הצהובים, העונה בכלל והערב בפרט. משחק ההגנה הרך, חוסר היצירתיות בהתקפה והיעדר תרגילים, ובעיקר - התבססות על יכולת אישית ופחות כזו קבוצתית. ועם כל זאת, נראה שבמכבי, שדיברו רבות עוד בעונה שעברה על 12 שחקני יורוליג מוכחים שינחתו וישנו את הקבוצה מקצה אל קצה, משהו אחר לגמרי לא עובד. המאמן הוא בעיה, אבל לא רק. נראה שבעיקר מה שלא הולך במכבי הוא היעדר בעל בית אחד והפיכת הקבוצה לעסק כלכלי ומסחרי ופחות ספורטיבי.

זו כבר תקופה ארוכה שמשהו לא עובד במכבי, ונראה כי השינויים קרבים ובאים.

סל ניצחון של ג'ייסון סיגרס, ממש על הבאזר לסיום המשחק, שלח את הצהובים עם הפנים בין הידיים ולעשות חושבים - איך משנים את העונה שהולכת לקראת אסון נוסף, רגע לפני שזה קורה.

אחרי ניצחון בקושי ובהארכה על נהריה במוצאי השבת האחרונה והפסד היורוליג המביש לבאמברג הגרמנית, נראה כי מעמדו של רמי הדר כמאמן הצהובים ייקבע בתום משחק החוץ ביום חמישי הקרוב מול הכוכב האדום בלגרד. הפסד ומכבי תחפש מאמן בפעם השלישית העונה.

הרבו לקלוע למכבי: גאודלוק 21, פניני 16, ראד 14, לנדסברג 12, סילי 10, אלכסנדר 7, אוחיון ומקל 4 כ"א, צירבס 3.

לגלבוע: הולוואי 26, סיגרס 19, גריפין 13, קוואלס 12, שוכמן 9, בן צבי 6, ביר-כץ 4, סקוורר 2, הובר 1.