אוניברסיטת חיפה מארחת כנס אנטי ציוני

חברי תא לביא מתכוונים להגיע לכנס שידון במסמכי החזון של ערביי ישראל. דניאל סיגלוב: "לא ייתכן שיזמינו לכאן את אנשי עדאללה".

בני טוקר , י"ז בכסלו תשע"ז

הפגנה פרו-פלסטינית באוניברסיטת תל אביב
הפגנה פרו-פלסטינית באוניברסיטת תל אביב
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

חברי תא לביא באוניברסיטת חיפה ישתתפו בכנס בבית הספר למדעי המדינה שיעסוק בעשור למסמכי החזון של ועדת המעקב של ערביי ישראל שעוסק במעמדם של ערביי ישראל ובמעמד המדינה היהודית.

בכנס משתתפים בין השאר מנכ"ל עדאללה וחברי כנסת מהרשימה המשותפת.

דניאל סיגלוב יו"ר תא לביא אומר לערוץ 7 שמדובר בכנס אנטי ציוני והם מתכוונים להציב שאלות קשות, "החתמנו עצומה ופנינו לנשיא האוניברסיטה ומנהל בית הספר למדעי המדינה בדרישה לבטל את הכנס. לא יעלה על הדעת שבאוניברסיטה ציונית ידונו במסמכי החזון של ועדת המעקב של ערביי ישראל שעוסק בשלילת המדינה היהודית והפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, כנס כזה לא אמור להיות במוסד אקדמי שאמור להיות ציוני".

לדבריו זכות ההפגנה נמנעה עד כה מאנשי תא לביא, "לכל הפחות אם היו מביאים לצורך האיזון גם מרצים מהימין, אבל הביאו עשרה מרצים ערבים ואנשי שמאל ומולם מרצה ציוני אחד. אמנם אנחנו לא קיבלנו אישור להפגין אבל אנחנו מתכוונים להיכנס לכנס ולשאול שאלות קשות עם ציטוטים נאתגר אותם".

סיגלוב טוען שאיו זו הפעם הראשונה שבאוניברסיטת חיפה מתקיימים אירועים בעלי אופי דומה, "כל שנה יש טקס הנכבה. בשנה שעברה המפלגות הערביות לא נתנו לסטודנטים יהודים להיכנס והיו גם סטודנטים שהושעו מהאוניברסיטה, הפעם הם באמת הגזימו".