האלופים עם דיין ובן דוד
האלופים עם דיין ובן דודצילום: רותם אלמוז - דוברות והסברה עיריית טבריה

אלוף ואלופת ישראל בשח מט הוכתרו בתום אליפות ישראל בשחמט לבוגרים שהתקיימה במשך עשרה ימים בטבריה.

כאלוף ישראל לגברים לשנת 2016 הוכתר רב אומן תמיר נבטי ממועדון נס ציונה שנכנס גם לאחרונה כמדורג לרשימת מאה השחמטאים הטובים בעולם! כאלופת ישראל הוכתרה מיכל להב ממועדון ראשל"צ.

במקום השני גברים זכה עומר רשף מקריית אונו ולמקום השלישי הגיע אביטל בורכובסקי ממועדון כפר סבא. במקום השלישי נשים הגיעה עדי פדרכובסקי מראשון לציון ולמקום השני העפילה לימור אלצ'ור מגני תקווה.

לאורך כל האליפות התקיימו משחקים מרתקים בהשתתפות רבי אומן, שחקני השחמט מהמובילים בישראל. בטקס הנעילה שהתקיים במלון רימונים מינרל הוענקו לזוכים פרסים כספיים וצלחות אליפות.

טקס הנעילה נערך במעמד ראש העיר טבריה יוסי בן דוד, יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' עוזי דיין, סגן ראש העיר והממונה על החינוך דרור ללוש, יו"ר איגוד השחמט בישראל דניאל פורת, מנכ"ל האיגוד גיל בורכובסקי וצוות השיפוט.

ראש העיר המארחת, יוסי בן דוד, בירך את האלופים הטריים ואת שאר הזוכים והזוכות ואמר בדברי ברכתו: " אירוע נעילת האליפות מרגש לא פחות מטקס הפתיחה. כאשר חשבנו קצת יותר משנתיים אני וסגני דרור על הכנסת תחום השחמט לפעילות במערכת החינוך בעיר, לא פיללנו שנזכה לכבוד הזה לארח כאן בטבריה את אליפות ישראל לבוגרים. השחמט איננו מפעל רגיל. הוא מפעל ייחודי ומיוחד. אני עומד פה נרגש כי השמחה הגדולה שלי היא לצפות באלופים ובאלופות שהוכתרו היום ולקוות גם שמספר תלמידים מתוך 2000 תלמידים שפעילים בתכנית השחמט במערכת החינוך העירונית, יגיע להישגים שלכם ביום מן הימים".

בן דוד הודה "לאנשי איגוד השחמט, ליו"ר ולמנכ"ל האיגוד על שיתוף הפעולה המצוין ואנחנו בהחלט נשמח להמשיך ולקיים את המסורת המבורכת הזו ואנחנו אף מוכנים לארח תחרויות נוספות אפילו ברמה הבינלאומית. תודה גדולה גם למפעל הפיס וליו"ר, ידידי האלוף במיל' עוזי דיין, על התמיכה והסיוע והליווי הצמוד של האליפות, ברצוני להודות לשאר השותפים: לקרן קרב, קרן אדליס, למלון רימונים מינרל, לאסף סופר מנהל תכנית השחמט העירונית, למנהלת אגף החינוך תמי לוי, ולעופר כהן מנהל התפעול באגף החינוך על תחרות מוצלחת ביותר. תודה מיוחדת לסגני דרור ללוש שריכז וליווה מקרוב את ההכנות לאליפות ואת האליפות עצמה בכל שלביה, יישר כוח".