עוד כרזה מבחילה נתלתה בבצלאל

ראש הממשלה נתניהו מוצג כשהוא עירום וחבל תליה כרוך סביב גופו. לצד זאת נכתב "ככה זה טוב היועמ"ש?".

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ז

מיצג מעורר מחלוקת חדש נתלה היום (רביעי) באקדמיה לאמנות "בצלאל" בירושלים: ראש הממשלה נתניהו מוצג כשהוא עירום עם כתר לראשו וחבל תליה כרוך סביב איברים המוצנעים. לצד זאת נכתב "ככה זה טוב היועמ"ש?".

יו"ר צעירי הליכוד דוד שאין אמר בתגובה: "אנחנו מחפשים דרכים יצירתיות לתאר את גועל הנפש ששוטף את בצלאל בימים האחרונים ומודים שקצת קשה לנו. נראה שחלק מתלמידי בצלאל התבלבלו בין חופש הביטוי ואומנות להסתה ברורה".

"מוסד אקדמי שנותן גיבוי להסתה מסוג כזה נמוך ונלוז אין לו זכות קיום", הוסיף שאין. "אנו קוראים לרשויות לפעול במהרה נגד המסיתים ולסגור את שערי בצלאל עד לבירור מעמיק. לפעול היום לפני שחס וחלילה יהיה מאוחר מדי".

מדובר כנראה במחאה על חקירת הסטודנטית הערבייה שתלתה יצירה בבצלאל, שבה נראה ראש הממשלה כשחבל תליה סמוך לצווארו. היועמ"ש אביחי מנדלבליט הוא שאישרה למשטרה לפתוח בחקירה ולזמן את הסטונדטית לחקירה. הסטודנטית נחקרה אמש בחשד להסתה לאלימות ושוחררה בתנאים מגבילים.

מבצלאל נמסר בתגובה: "הקריקטורה המדוברת היא ככל הידוע עבודה של סטודנט שנוצרה כמחאה על חקירת המשטרה של סטודנטית בצלאל אמש. הקריקטורה, שהוסרה לבקשתנו מקירות האקדמיה, משקפת את זעם הסטודנטים ביחס לאיום על חופש הביטוי והיצירה בכלל, ובמרחבי האקדמיה לאמנות בפרט. הסטודנטים בבצלאל - מכל קצוות הקשת הפוליטית - קיימו היום מיצג של מחאה שקטה נגד הגבלת חופש הביטוי. בצלאל מעודדת שיח פתוח בעניין גבולות חופש הביטוי ותמשיך כתמיד, לעמוד בחזית, להגן ולשמר את חופש הביטוי והיצירה בישראל".