חייל צה"ל נידון לעשרה ימי מחבוש לאחר שחילק פלאיירים הקוראים לחיילים לסרב להשתתף בהרס הישוב עמונה. כך מדווח ארגון חוננו המייצג את החייל.

החייל, שגוייס בימים האחרונים, חילק בבסיס תל השומר פלאיירים הקוראים לחיילים לסרב פקודה ומכילים מסרים פוליטיים. הוא עוכב ונידון בפני קצין בגין עבירה של "תעמולה", ונשלח לעשרה ימי מחבוש בכלא 6.

עו"ד חי הבר אשר סייע לחייל מטעם ארגון חוננו מסר "מדובר במקרה מצער בו הצבא העדיף לשלוח לכלא נער שרק התגייס, גם אם דעותיו של הנער אינם תואמות לאדם כזה או אחר מוטב היה לו היו מסבירים לו את כללי ההתנהגות בצבא ולא היו בוחרים להענישו בצורה ממשית.

''לגופו של עניין ברור שלא היה במעשיו של החייל משום כל עבירה זכותו של אדם להחזיק בדעה, ומעניין לראות שעל אף דעות מגוונות שנשמעו בחודשים האחרונים בתקשורת כלפי אישי ציבור ואף כלפי קצינים בצה"ל, מצאו דווקא אותו כשעיר לעזאזל בעוד שלאחרים לא נעשה דבר", הוסיף.

מדובר צה''ל נמסר: "החייל המדובר נשפט לעשרה ימי מחבוש בגין כך שעסק בחלוקת עלונים שהכילו אמירות פוליטיות ודברי הסתה כנגד קבוצות שונות בחברה. צה"ל הוא צבא ממלכתי המדגיש את המאחד וחל איסור על כלל המשרתים לעסוק בנושאים פוליטיים. בניגוד לנטען העלונים שנמצאו לא קראו לסרבנות''.