כצל'ה: הרס ישוב חמור יותר מחילול שבת

יו"ר האיחוד הלאומי וחבר הכנסת לשעבר יעקב כץ (כצל'ה) תוקף את המתווה שהוצג לתושבי עמונה וקורא לרב הישוב עפרה לחזק את התושבים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשע"ז

יושב ראש האיחוד הלאומי וחבר הכנסת לשעבר יעקב (כצל'ה) כץ מגיב בשיחה עם ערוץ 7 להחלטת תושבי עמונה לדחות את המתווה שהציעה הממשלה.

תחילה מתייחס כצל'ה לדבריו של רב הישוב עפרה הרב אבי גיסר בהם ביקש מתושבי עמונה לקבל את המתווה ואף אמר להם כי עמונה נותרה בלי תמיכה ציבורית.

"הרב אבי גיסר עשה דבר שלא יעשה, הוא נוהג בגאוותנות, שתלטנות ופגיעה באנשים גיבורים. הפרסום שלו הוא ניסיון למצוא חן בעיני העולם, זהו דבר שלא יעשה ואסור גם מבחינה הלכתית. אנשי עמונה לבדם במערכה ומתמודדים עם אבדן בתיהם שאותם בנו ב-20 שנה. לא שייכת תגובה מתנשאת כזו עליהם".

"מה כוונתו של הרב גיסר שעמונה נותרה בלי תמיכה ציבורית? מי זה הציבור? השמאל הישראלי? התשקורת הישראלית שנלחמת בהתיישבות היהודית? זו התנהגות לא נכונה ולא ראויה".

לגופו של המתווה סבור כצל'ה כי מדובר בשקר גמור, "המתווה הוא כולו שקר, אין חוק הסדרה, נתניהו מבטיח ולא מקיים. גם אחרי שחוק ההסדרה יעבור - בג"ץ יפסול אותו כמו חוק ערוץ 7 - הכנסת העבירה חוק אך בג"ץ ביטל אותו והטיל עלינו גזרות קשות ורעות.

"נתניהו לא רוצה את חוק ההסדרה ואני לא יודע אם הוא לא סיכם תוך קריצת עין עם בנט והיועמ"ש מנדלבליט שהחוק לא באמת יעבור, לא עוד חודש ולא עוד חודשיים. הציבור לא קונה עבודה בעיניים".

כצל'ה סבור כי הריסת ישוב חמורה יותר מחילול שבת שעליה יש למסור את הנפש, "הריסת ישוב יהודי בארץ ישראל היא כמו כפייה על הציבור לחלל שבת שעליה יש למסור את הנפש.

השנה אנחנו חוגגים 50 שנה לשחרורם של ירושלים יהודה שומרון ורמת הגולן - איך יכולה ממשלה להרוס ישוב? יש בתים של ערבים בסוסיא שבג"ץ קבע להרוס - האם הם נהרסו? מאות בתים במזרח ירושלים יש עליהם פסק דין חלוט - הממשלה הרסה? אלפי בתים מיועדים להריסה בגליל? מתבצע משהו? - רק ליהודים הורסים".

כצל'ה טוען כי הבית היהודי ינזק מאוד מהרס הישוב עמונה, "אם בבחירות האחרונות ירדה הבית היהודי מ-12 מנדטים ל-8 מנדטים כתוצאה מחבירה ללפיד - הרס הישוב יוריד אותה מטה מטה. הציבור לא ישכח למפלגה את מראות ההרס והחורבן".

כצל'ה אף דוחה את החששות מהחלטות של מועצת הביטחון נגד ישראל וימיו האחרונים שלך אובמה בבית הלבן, "נתניהו הדביק את כולם במחלת הפחד - מה זה הפחד המדומה הזה? אובמה לא קיים עוד שבועיים, די לפחד ודי להעמיד את מועצת הביטחון כמי שמנהלת את מדינת ישראל".

כצל'ה דוחה את הטענות לפיהן התושבים קיבלו עשרות דונמים, "אני סומך על תושבי עמונה שלא קיבלו שום הבטחה ממשית. אני סומך על הרב יאיר פרנק ועל אביחי בוארון שמתנהלים בצורה הגונה ונבונה. הם הודיעו שמוכנים לעבור מהבית שלהם לבית אחר שיהיה מוכן עבורם על ההר ושאף אחד לא יצפה מהם לשתף פעולה כשרוצים לזרוק אותם לרחובות".