"סלימאן סתמה ליהודיות את הפה"

ח"כ ענת ברקו מאשימה את יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בהשתקת נפגעות הטרור המיני ומבטיחה כי הדיון הסוער בכנסת לא יהיה סוף פסוק.

גיל רונן , י"ח בכסלו תשע"ז | עודכן: 10:34

ח"כ ענת ברקו (ליכוד) האשימה בסוף השבוע את יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) בהשתקת קולן של יהודיות נפגעות טרור מיני, ומבטיחה כי הדיון שנערך השבוע בוועדה אינו סוף פסוק.

"הכול כבר היה מוכן ומזומן: נשים מכל רחבי הארץ הגיעו השבוע במיוחד לכנסת והתיישבו להן מסביב לשולחן הוועדה לקידום מעמד האישה", כתבה בפייסבוק. "מטרתן: לספר את הסיפור האישי שלהן – כיצד הן הותקפו מינית על ידי ערבים, בעיקר בערים מעורבות.

"ונכון, המטרה הנוספת הייתה במפורש להעלות על סדר היום הציבורי את העובדה שקיימת בעיה אמיתית: הטרדות מיניות, שנוסף להן גוון לאומני. להן אי אפשר לספר סיפורים שזה לא קיים – הן חוו זאת על בשרן.

"רק הייתה בעיה אחת: יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה היא חה"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת. לה זה לא נוח שיספרו על הבעיה הזו. הכי טוב מבחינתה הוא לטאטא את הבעיה הזו מתחת לשטיח".

הח"כית פירטה את הצעדים שתומא-סלימאן נקטה בכדי למסמס את הדיון:

"הביאה כתגבור נציגים רבים של הרשימה המשותפת (מכיוון שח"כים מהשמאל לא טרחו להגיע לדיון), שדיברו ארוכות על כמה עצם הדיון הוא מיותר - כי מבחינתם הרי אין בכלל בעיה כזו

"תיאמה מראש שבין הדוברות תהיה מישהי שתסיט את הדיון אל עבר טענות שקריות כלפי התנהלותי בנושא שכלל אינו קשור לנושא הדיון (טענות שהכנסת קבעה מפורשות בהודעה רשמית שהן שקריות)

"ובשורה התחתונה פשוט סתמה את הפה לרוב הנשים שבאו לדבר."

"אין בעיה", הוסיפה. "הנשים הללו עוד תדברנה. ועוד איך תדברנה. אם לא בוועדה הזו, זה יהיה בוועדה אחרת. רצוי בוועדת הפנים – בסופו של דבר במקום שנשים אינן חשות ביטחון, אף אחד אינו בטוח.

"אני רוצה לראות מי עוד פעם ינסה לסתום להן את הפה..."

ענת, תושבת לוד, שהעידה בדיון על פגיעה בבתה.
צילום: חזקי עזרא