דוידי פרל
דוידי פרל צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית גוש עציון דוידי פרל התפטר מתפקידו באופן רשמי, לאחר אישור תקציב המועצה לשנת 2017.

עם כניסת ההתפטרות לתוקף, ישמש סגן ומ״מ ראש המועצה משה סוויל כראש המועצה בפועל עד לקיום בחירות חדשות.

"דוידי פרל ומשפחתו הם מוותיקי ומייסדי היישוב אלון שבות וההתיישבות בגוש עציון", אמר סוויל. "דוידי שימש כשליח צבור מסור במשך שנים רבות וזו ההזדמנות להודות לו על תרומתו.

"אני מתכוון להמשיך ולהוביל את תנופת הבנייה והפיתוח בכל היישובים ולהזניק קדימה את מערכת החינוך הערכית והאיכותית שלנו ואבקש את אמונם של תושבי הגוש להמשיך בעשייה בכל הכוח בבחירות שיתקיימו בעוד כחודשיים״, הוסיף.

כזכור, דוידי פרל הודיע על החלטתו להתפטר בחודש אוקטובר האחרון, על רקע חשיפת "הסכם שתיקה" עליו חתם עם אישה שטענה כי פרל הטריד אותה. כזכור, פרל שילם לאותה אישה מאות אלפי שקלים על אף שטען שכלל לא פגע בה.

''לאחר מחשבות והתלבטויות רבות, החלטתי לסיים את תפקידי כראש המועצה", הודיע אז פרל. ''החלטה זו אינה פשוטה כלל וכלל לאור המחויבות שנטלתי על עצמי לשרת אתכם נאמנה, כמו גם התמיכה הרחבה שקיבלתי מכם בתקופה האחרונה וכן לאור החלטות המועצה וועדת הבדיקה''.

לדבריו, ''למרות כל אלו, ואף כי אין כל מניעה להמשך כהונתי כראש המועצה, משיקולים שונים ובעיקר טובת משפחתי קיבלתי החלטה לסיים את תפקידי לאחר השלמת ואישור תקציב המועצה לשנה הקרובה וזאת על מנת לאפשר לבא אחרי להשקיע את מירב המאמצים בהמשך רצף העשייה והפיתוח בגוש עציון''.

"אני מודה מעומק הלב על גילויי הערכה והתמיכה בי ובמשפחתי בימים לא קלים שעברו עלינו, כמו גם על הזכות שנפלה בחלקי לשמש כשליח ציבור להעמקת שורשינו כאן, בגוש עציון", מסר ראש המועצה המתפטר.

שבועיים קודם לכן התראיין פרל לערוץ 7 והגיב למסקנות צוות הבדיקה המצומצם שמינתה מליאת המועצה - והחליט לאפשר לו להמשיך בתפקידו חרף הפרשה שנקשרה בשמו.

"כפי שאמרתי עד כה בצורה הכי ברורה שאפשר - לא עשיתי את הדברים המיוחסים לי בתקשורת. לא תקפתי מעולם אף אישה, לא הטרדתי ולא פגעתי באישה", אמר פרל.

כשנשאל מדוע בחר לשלם "דמי שתיקה" לאותה אישה, השיב כי ''גם בנקודה זו, הוועדה קבעה באופן חד משמעי שההסכמה לשלם ולהגיע להסדר כלשהו, היתה תחת לחץ ציבורי כבד ומשמעותי, נסיבות אישיות רגישות והיא אינה מוכיחה דבר. כך גם כתבתי לציבור בגוש עציון. סברתי שעצם הפרסום יפגע במשפחתי פגיעה קשה - וכאשר יתברר לאחר זמן שאין יסוד לדברים - זה יהיה מאוחר מדי.

"כן, מבלי שאני אשם בדבר, העדפתי לשלם כדי למנוע מבוכה אישית ממשפחתי. אגב, זו החלטה מאוד לא פשוטה - אבל אנושית", אמר.