בתנועת השמאל הקיצוני 'גוש שלום' מברכים על התנגדות האופוזיציה ובעיקר על התנגדותו של יאיר לפיד למהלכי הדחתו של חבר הכנסת בסאל גטאס, מהלך בו החל השר זאב אלקין.

בהודעת דובר התנועה, אדם קלר, נאמר כי " לשם שינוי קיבלנו היום חדשה טובה. חדשה קטנה אך חשובה: מתברר שלא ניתן לממש בפועל את 'חוק ההדחה' המביש, שנועד להקים בית דין שדה לחברי כנסת".

באשר להתנהלות האופוזיציה בפרשה זו אומר קלר: "תפקוד האופוזיציה בכנסת ישראל רחוק מלהיות משביע רצון. למעשה, יש רגעים בהם אפשר להטיל ספק אם בכלל יש לנו אופוזיציה. בכל זאת, היום התברר שהדמוקרטיה הישראלית עוד מגלה סימני חיים, והאופוזיציה בכנסת מסרבת להיסחף בגל העכור של הסתה לאומנית היוצא מלשכת ראש הממשלה. אפילו יאיר לפיד, שלעתים נראה שאין גבול להיסחפותו ימינה, הראה שבכל זאת נותר בגבו עמוד שדרה כלשהו".

עם זאת מבהיר קלר כי המעשה בו חשוד חבר הכנסת גטאס, החדרת מכשירי טלפון סלולאריים ומסמכים מוצפנים למחבלים כלואים הוא עברה על החוק: "אם אכן יוכחו החשדות שהועלו נגד ח"כ באסל גטאס, אין ספק שמדובר בעבירה על חוקי מדינת ישראל". לזאת הוא מוסיף ומדגיש כי הדברים נכונים רק "אם יוכחו החשדות. במדינת חוק, עומדת חזקת החפות לכל אזרח בכלל ולחבר כנסת בפרט. אזרח נחשב זכאי אלא אם הוכחה אשמתו. המסלול לבדיקת ובירור החשדות הוא ברור ובהיר: יש לקיים חקירה במשטרה. אם יתגלו ראיות לכאורה, צריך היועץ המשפטי לממשלה לבקש את הסרת חסינותו של ח"כ גטאס. אם הכנסת תסיר את חסינותו, בהליך הקיים מאז קום המדינה, כי אז יוגש נגדו כתב אישום, ויתקיים משפט ובו יזכה ח"כ גטאס ליצוג משפטי הולם כדי להתגונן בפני ההאשמות. ואם בסיום ההליך הזה ירשיע אותו בית המשפט, בהליך שנקבע בחוקי מדינת ישראל – אז ורק אז אפשר יהיה להתייחס אל ח"כ גטאס כאל מי שעבר על חוקי מדינת ישראל".

על כל אלה חותם קלר ואת דבריו חותם בקביעה "אם כך יהיה – בסיומו של הליך שלא יסתיים היום וגם לא מחר - גם אז ראוי להזכיר לכל המתלהמים, שהשימוש היחיד שאפשר לעשות בטלפון נייד הוא לנהל באמצעותו שיחות טלפון".