ח"כ פרי: לעצור את גטאס בכניסה לכנסת

"למה חברי כנסת יכולים לבקר בכלא באופן חופשי וללא בידוק?", תהה ח"כ יעקב פרי. "בעניין הזה 'יש עתיד' נחושה יותר מאלקין וחבורתו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בכסלו תשע"ז

ח"כ פרי: לעצור את גטאס בכניסה לכנסת-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

על רקע חקירת ח"כ באסל גאטס (הרשימה המשותפת) בחשד להעברת טלפונים סלולריים למחבלים בכלא, ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) הסביר היום (שלישי) מדוע חברי הכנסת של ''יש עתיד'' סירבו לחתום על יוזמת השר אלקין להדחת ח"כ גטאס.

"יש עתיד, בעניין הזה, נחושה ותקיפה יותר מאלקין וחבורתו", אמר פרי בראיון לרדיו קול חי. "חוק ההדחה יביא להאדרת שמו של גטאס ושמם של ח"כים שסרחו. אנחנו, מיד לאחר היוודע המקרה, פנינו ליועמ"ש. גאטס היה צריך להיחקר מיד לאחר שנתפס בכלא. חוק ההדחה בסופו של דבר הופך את כנסת ישראל לבית משפט וזה לא תפקידה".

לדבריו, "צריך לשים לב ולא להתבלבל בין תפקידה של הרשות המחוקקת לבין זו המבצעת. לצערי, הבלבול קיים לא רק בעניין החמור והנורא של גטאס, אלא בעניינים אחרים נוספים. הכנסת והממשלה התבלבלו ולא כל אחד עושה את התפקיד שנועד לו".

לשאלת המראיין האם הוא לא חושש שח"כ גטאס ייכנס עם אמל"ח למשכן הכנסת, ענה פרי "שום דבר איננו תיאורטי. אם חבר כנסת מבריח למחבלים אתגרים מוצפנים וניידים, אין גבול למה שאפשרי. בסופו של דבר, זהו המשחק הדמוקרטי. ח"כ נכנס למשכן ללא בידוק. אני מניח שמשמר הכנסת, מהרגע שהעניין פורסם, יפקחו את עיניהם אם וכאשר הוא יבוא לכנסת. להערכתי הוא לא יגיע לכנסת.

"אני לא יודע אם צריך לבדוק אותו אבל צריך להיות עם יותר תשומת לב. אם הוא יגיע לכנסת, ושוב, לדעתי הוא לא יגיע, צריך לעצור אותו בכניסה ולהתייעץ עם היועמ"ש איך לנהוג" אמר.

בנוגע לחסינותם של הח"כים אמר פרי, ראש השב"כ לשעבר, כי "צריך לפעול בנושא החסינות של הח"כים. למה ח"כים יכולים לבקר בכלא באופן חופשי וללא בידוק?".

באסל גטאס
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ראש השב"כ לשעבר ח''כ אבי דיכטר אמר הבוקר כי ''אסור שכף רגלו של גטאס תדרוך בכנסת – עלול להבריח אמצעי לחימה שיביאו לפגיעה בנבחרי הציבור''.

ח''כ דיכטר הסביר כי ''גטאס מהווה סיכון אמיתי. כחבר כנסת הוא נהנה לא רק מחסינות כשהוא בא לבקר מחבלים בבתי כלא, אלא גם כשהוא נכנס לכנסת ללא שום בידוק. סלולר זה לא רק אמצעי דיבור אלא כלי לחימה של טרוריסטים שמשתמשים בו כדי להפעיל מחבלים בשטח.

''האיש הזה יכול להיכנס לכנסת עם כלי לחימה, להפקיד אותם אצלו במשרד, ואחרי זה יכול לבוא מישהו ולבצע את זממו – ומכאן אפשר לפגוע חלילה בראש ממשלה או בכל אחד אחר. אסור שכף רגלו תדרוך בכנסת'', הזהיר.