עוברים קופת חולים? שימו לב לביטוח

מהרבעון הבא יתווסף סעיף בטופס מעבר בין קופות החולים המסביר למבוטחים כי ניתן לשמור על רצף הביטוח הסיעודי.

חיים לב , כ' בכסלו תשע"ז

דואר ישראל
דואר ישראל
צילום: פלאש 90

בשבוע האחרון התקבלו מספר פניות בלשכת ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) מאזרחים שהתלוננו על בעיה המצויה בטפסי המעבר בין קופות החולים.

לדבריהם, בעת שעברו ברבעון האחרון לקופת חולים אחרת באמצעות בנק הדואר, הם גילו בדיעבד כי בטופס המעבר לא נכלל סעיף המסביר כי ביכולתם לשמר את רצף הביטוח הסיעודי ולהמשיך אותו בקופה החדשה ובהתאם לרפורמת פוליסת הסיעוד האחידה שיצאה לדרך ביולי 2016.

בעקבות כך, פנה ח"כ מלכיאלי ליו"ר ועדת הרווחה בכנסת, ח"כ אלי אלאלוף, בבקשה לקיים דיון בוועדת הרווחה והבריאות בהשתתפות נציגי כל קופות החולים ורשות שוק ההון כדי לדון איך דואגים שכל אלפי הלקוחות שביצעו מעברים יוכלו לשמור על רצף ביטוחי וכמו כן לוודא שברבעון הבא ייכלל בתוך טופס המעבר בבנק הדואר סעיף המסביר כי מבוטחים יכולים לאשר את רצף הביטוח הסיעודי.

במקביל, פעל ח"כ מלכיאלי מול בנק הדואר והגורמים השונים וסיכם עימם כי מהרבעון הבא יתווסף סעיף בטופס מעבר בין קופות החולים הניתן בבנק הדואר ומסביר למבוטחים כי ניתן לשמור על רצף הביטוח סיעודי.

יצוין, כי כל מבוטח שביצע מעבר ומודע לזכותו יכול להתקשר לקופת החולים שאליה עבר ולדרוש לצרפו ללא חיתום וברצף ביטוחי לביטוח הסיעודי. הבעיה היא כמובן עם מבוטחים שלא יודעים על זכאותם זו ועלולים להישאר ללא ביטוח אם לא יבצעו צירוף אקטיבי עד סוף הרבעון הראשון של 2017.