ג'יימס קומי
ג'יימס קומי רויטרס

בית משפט פדרלי בארה"ב החליט לחשוף את המסמכים שהגישה סוכנות ה-FBI במסגרת בקשת הצו לעריכת חיפוש במחשב של אנתוני ווינר, זמן קצר לפני הבחירות.

ה-FBI דיווח במסמכים כי במחשב של ווינר – שהיה נשוי להומא עבדין, יד ימינה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילארי קלינטון – נמצאו 27 שרשורי התכתבויות מייל בין קלינטון לעבדין אשר הכילו חומרים מסווגים.

"מתוך 27 שרשורי המייל", מסרה הסוכנות לבית המשפט, "שישה הכילו חומרים שהיו ברמת הסיווג 'סודי' בעת שנשלחו, וארבעה מהם מכילים מידע שעדיין מסווג ברמה זו".

סוכני ה-FBI הבהירו לבית המשפט כי המחשב של ווינר לא נועד להכיל מידע ביטחוני. הם מסרו שהם מבקשים לקבוע אם משתמשים לא מוסמכים קיבלו גישה למידע מסווג זה, או שהמידע הועבר למערכות שאינן מוסמכות להכילו.

תצהיר ה-FBI גם קבע במפורש שהצו מתייחס ל"חקירה פלילית" נגד קלינטון.

ראש סוכנות ה-FBI, ג'יימס קומי, הודיע על חידוש החקירה הפלילית נגד הילארי קלינטון בנושא המיילים כשנותרו רק 11 יום למועד הבחירות. ההודעה הובילה לירידה ברמת התמיכה הציבורית בקלינטון, ולדברי רבים במחנה הדמוקרטי, היא שגרמה למפלתה בבחירות. קלינטון אמרה, ארבעה ימים אחרי הבחירות, שהחשדות עליהם דיווח קומי היו "חסרות שחר וביסוס".

רשת "פוקס" כתבה כי פרסום מסמכי החיפוש מראה שאכן היה ממש בחשדות של ה-FBI לגבי החומרים שנמצאו במחשב של ווינר. ואולם, עורך הדין רנדי שונברג, שדרש את פרסום המסמכים על פי חוק חופש המידע, סבר אחרת.

"איני רואה דבר בבקשה לצו חיפוש... אשר היה יכול לגרום למישהו לחשוד שהמחשב הנייד הכיל משהו מעבר למה שה-FBI כבר חיפש, וקבע כי אינו מהווה ראייה לעבירה", אמר שונברג לאתר USAToday. לדבריו, החומרים אינם אלא "תכתובת שגרתית" בין קלינטון לעבדין.