המו"מ נכשל:
שביתה ברשויות המקומיות

השירותים העירוניים ברשויות המקומיות שובתים החל מהשעה 06:00 לאחר שלא הושג הסכם עם האוצר.

ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשע"ז | עודכן: 07:05

שביתה ברשויות המקומיות-ערוץ 7
שביתה. ארכיון
פלאש 90

בדיון הלילי שהתקיים הלילה (רביעי) בלשכת ראש הממשלה במטרה למנוע את השביתה ברשויות המקומיות לא הושגו הבנות בין הצדדים, ולפיכך מהשעה 06:00 הושבתו השירותים העירוניים ברשויות המקומיות בכל הארץ.

בהודעה מטעמו של שר האוצר, משה כחלון, נמסר כי הוא וראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא הסכימו לפרוץ את מסגרת התקציב כפי שדרשו נציגי השלטון המקומי.

"נציגי הממשלה עשו כל מה שניתן בכדי למנוע את השביתה הצפויה מחר ובכדי שילדי ישראל ילכו לבתי הספר ולגנים. לצערנו נציגי השלטון המקומי החליטו להשבית מחר את השירותים לאזרחים", נכתב בהודעה.

מנגד נמסר ממרכז השלטון המקומי כי "לטובת 190 הרשויות המוחלשות ורשויות הפריפריה, הגענו לבקשת ראש הממשלה לדיון חירום על מנת לנסות ולפתור את הבעיה כדי שלא להשבית את כלל עובדי ושירותי השלטון המקומי. לצערנו הרב כל הצדדים באו בידיים נקיות, למעט נציגי משרד האוצר שהתבצרו בעמדתם ולא הסכימו לקבל שום החלטה שתכליתה לשמור על התקציבים הבסיסיים של למעלה מ-190 רשויות בישראל, ולאפשר את הקיום הבסיסי של הרשויות הללו.

"על כן השלטון המקומי יחל לשבות בעוד מספר שעות, החל מהשעה: 6.00 בבוקר, כדי להגן על החינוך, הרווחה, ואיכות החיים של תושבי מדינת ישראל", נכתב בהודעה.

במהלך השביתה לא תהיה קבלת קהל במוסדות העירייה, לא יסופקו שירותים לאזרח כולל מחלקות הרווחה, לא תפונה אשפה מהפחים ברחובות ועובדי הניקיון לא יעבדו, פקחי עירייה לא יעבדו, ולא יתקיימו לימודים בתיכונים.

כמו כן, הלימודים בבתי הספר היסודיים יתקיימו ללא שירותי מזכירות, תברואה ואבות הבית, וגני הילדים לא יפעלו. עם זאת, מערכת החינוך המיוחד תפעל כסדרה. עיריית ירושלים הודיעה כי היא לא תיקח חלק בשביתה.