190 רשויות מתפקדות בחוסר ודאות

יו"ר השלטון המקומי מסביר לערוץ 7 את הסיבה לשביתה היום. "190 רשויות מקוצצות ב-180 מיליון שקל. הן לא יוכלו לתת שירות לתושבים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשע"ז

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, מסביר בראיון לערוץ 7 את הסיבה לשביתה היום (רביעי) ברשויות המקומיות, ומספר על המשא ומתי הלילי שנערך במשרד ראש הממשלה אולם לא הצליח למנוע את קיום השביתה.

"כל המאבק שלנו זה על דבר אחד", אומר ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות. ''יש תקציבי איזון שנותנים לרשויות עבור הסייעות בחינוך, עבור המשכורות, עבור אותם עובדים. כל זה מאזן את הרשויות ומאפשר להן להתקיים.

"יש 190 רשויות מוחלשות שכרגע נמצאות בחוסר ודאות, לא הגישו תקציב משום שהתקציב מקוצץ ב-180 מליון שקל. המשמעות היא שהרשויות האלה לא יכולו לתת שירותים בשנתיים הקרובות לתושבים שלהם''.

המאבק שלכם הוא נגד הממשלה?

"המאבק הזה לא נגד הממשלה אלא בעד השלטון המקומי. בעד 190 רשויות מוחלשות שכולם מספרים שהם רוצים לעזור להן ובמקום לעזור מקצצים אותן".

אתה מקורב לראש הממשלה נתניהו ולשר האוצר כחלון, איך המשבר לא נפתר?

''אתמול בלילה ישבנו במשרד ראש הממשלה עם האוצר ומשרד הפנים במטרה לפתור את הסוגייה, כאשר משרד האוצר בא בעמדה ברורה שלא לפתור. הגיע הזמן להתעשת ולשים את המחלוקות בצד ואני קורא גם לראש הממשלה וגם לשר האוצר - אפשר לפתור ולפתור מהר. האירוע לא אוצרי אלא עניין טכני לחלוטין. אם זה לא ייפתר הרשויות לא יכולו להגיש תקציב ולתת שירות לתושבים".