מואר - פסטיבל יהודי לאמנויות הבמה

חמישה ימים של מופעי תיאטרון ומוזיקה לכל המשפחה, עם מגוון מופעים מרתקים ומגוונים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז

האחים גת
האחים גת
צילום: רונן אקרמן

הפסטיבל היהודי לאמנויות הבמה, מגיע בחנוכה לישראל. הפסטיבל מציע חמישה ימים של מופעי תיאטרון ומוזיקה לכל המשפחה, עם מגוון מופעים מרתקים ומגוונים.

לבאי הפסטיבל מצפה חגיגה תרבותית של מופעי תיאטרון, הצגות לילדים, מופעי מחול ומוזיקה לכל המשפחה.
כמו כן, מציע הפסטיבל מגוון מיצגים אומנותיים כגון: פסלים חיים, להטוטנים, ונגנים אשר יופיעו בין ההצגות והמופעים השונים.

מספרת אסנת גיספאן מנכ"לית קבוצת התיאטרון הירושלמי, "ניסינו לאגד בפסטיבל הפקות תיאטרון, מחול ומוזיקה שיש להם זיקה יהודית. ניסינו לתת במה וביטוי ליוצרים בגילאים שונים הבאים מרקעים שונים וממגוון תרבויות ישראל. כקבוצה ותיקה, ששואבת את חומרי היצירה שלה מארון הספרים היהודי והישראלי היה זה אך טבעי להרים את הכפפה וליזום פסטיבל שכזה, פסטיבל שמביא לידי ביטוי פרשנויות חדשות, מחשבות, הגיגים והלך רוח יהודי של יוצרים מגוונים, נשים וגברים שעוסקים באמנויות הבמה".

בין המופעים בפסטיבל:

"הנני" אמנים יידועי שם שרים ליאונרד כהן, יהודית לזרוביץ בהצגת יחיד "אם המלכות" בניחוח אידישקייט לנשים בלבד, האחים גת – במופע רוק בלתי נשכח, הצגה כוונות טובות, מחזה ביכורים של רסל דיקשטיין בבכורה ישראלית, שמלת השבת של חנה'לה - ניר טל באמבולה, לתפוס את האור - תיאטרון לב השמים בהצגה חדשה על סיפורי הבעל שם-טוב ועוד.

הפסטיבל יתקיים בין ה-25-30 לדצמבר משעה 17:00 בערב עד שעות הלילה המאוחרות.

פסטיבל מואר הינו פסטיבל יהודי בינ"ל לאמנויות הבמה, המחבר קשת רחבה של יוצרי תיאטרון, מחול ומוזיקה, המציגים תפיסות עולם מגוונות ועוסקים בזהות יהודית.

קבוצת התיאטרון הירושלמי הופיעה בעבר בפסטיבלים ברחבי העולם: לונדון, בודפשט, קראקוב בפולין, וורשה, דרזדן שבגרמניה, אמסטרדם, מונטריאול, ובשיקגו ארה"ב. פסטיבל מואר פתוח לכל המשפחה, חילוניים דתיים לאומיים וחרדים.