"שיחת ועידה" עם תלמידים משלוש יבשות

שר החינוך והתפוצות בנט ויו"ר הסוכנות שרנסקי שוחחו עם תלמידים יהודיים משלוש יבשות בשיחת וידיאו טראנס- אטלנטית.

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, ושר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, שוחחו השבוע עם תלמידי תיכון יהודים משלוש יבשות לציון שבוע חיזוק הקשר עם התפוצות.

זו הפעם הראשונה ששיחת ועידה בינלאומית בווידיאו מפגישה בכירים מישראל עם צעירים יהודים בחו"ל.

האירוע התנהל בחדר המצב של הסוכנות היהודית בירושלים באמצעות מערכת שיחות ועידה בוידיאו, שאפשרה חילופי שאלות ותשובות סימולטניים משלוש יבשות בנושאים הנוגעים לקשר בין ישראל ליהדות העולם.

המשתתפים באירוע היו: האקדמיה ע"ש גולדה אוק ממחוז ווסט אורנג', ניו ג'רזי; האקדמיה היהודית ע"ש ארתור מאייר מפאלם ביץ', פלורידה; ביה"ס הרב תחומי ע"ש בגין מצפת; ביה"ס האזורי מרחבים, מהמועצה האזורית מרחבים; אולפנת נגה מבית שמש ומשתתפי מחנה הקיץ של בני עקיבא בדרום אפריקה.

התלמידים מחוברים דרך הרשת הגלובלית של בתי ספר תאומים של הסוכנות היהודית, שמקשרת בין 650 בתי ספר ומוסדות חינוך יהודיים בארץ ובעולם. הרשת יוצרת קשרי גומלין בין עשרות אלפי בני נוער יהודים בשש יבשות.

נתן שרנסקי הסביר על חשיבות התכנית "בשני המאבקים הגדולים שלנו כיום, המאבק בהתבוללות למען עתיד העם היהודי, והמאבק בדה לגיטימציה למען עתיד ישראל, אנחנו והתפוצות קשורים ותלויים זה בזה. נוכל לנצח רק ביחד, מתוך שיתוף פעולה מלא, וחשוב שדו-שיח זה יתחיל כבר בגיל בית הספר. תכנית בתי ספר תאומים היא יוזמה שקידמתי לפני 4 שנים: היא מנתה אז שלושה בתי ספר וכיום היא כבר מונה 650 - אני מקווה שקצב הגידול הזה יימשך והקשר יקיף בסופו של דבר את כל הצעירים מישראל ומהתפוצות".

השר בנט אמר "אני שמח לראות את ההצלחה של פרויקט בתי ספר תאומים ושהפרויקט מביא לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות. אני רואה את עצמי שר החינוך של תלמידים בישראל, אבל בכובע של שר התפוצות אני מרגיש אחריות גם על החינוך של תלמידים יהודים מחוץ לישראל. אני רואה חשיבות בהגדלת החיבור והקשר בין כל היהודים בארץ ובתפוצות, אנחנו משפחה אחת גדולה".