סדנה בנושא גבורה במלחמות ישראל
סדנה בנושא גבורה במלחמות ישראל צילום: דוברות מכללת שאנן

הסטודנטיות במסלול הגיל-הרך במכללת שאנן בחיפה, המכללה הדתית האקדמית לחינוך בראשות פרופ' יחיאל פריש, קיימו השבוע פעילות מיוחדת בנושא "הגבורה".

הפעילות נפתחה בסיפור גבורתו של רועי קלין הי"ד, שהיווה דוגמה למסירות נפש במלחמה, אבל גם בחיי היום-יום במשפחה. בהמשך השתתפו הסטודנטיות בסדנאות שהפעילו חברותיהן בהיבטים שונים של מושג הגבורה.

חלק מהסדנאות עסקו בגבורה מהעבר: גבורה בשואה, הגבורה במלחמות ישראל, גבורת נשים וחלק מהנושאים עסקו בגבורה בחיי הסטודנטיות בהווה: גבורה בגן הילדים, הגבורה האישית שלי, גבורה ואמונה.

הפעילות הסתיימה בדברי הרב קוק זצ"ל על גבורתו המיוחדת של עם ישראל כי "גבורה מיוחדת היא גבורתם של ישראל. גבורה המצטיינת לא בכיבושים שמכבשים את האחרים, מכניעים אותם או מאבדים אותם, אלא גבורה שבעיקרה היא קשורה בכיבוש שהאדם כובש את עצמו. גבורת הנשמה האלוקית, הרוח האצילי של האדם שמכבש את הגוף ואת תאוותיו הגסות והסוערות, גבורת ארך אפיים הטוב מגיבור ומושל ברוחו מלוכד עיר".

ד"ר אורנה שניידר, ראש מסלול הגיל הרך במכללה, מסבירה כי "נושא הגבורה נבחר כחלק ממערך ההכשרה במסלול הגיל-הרך, הרואה חשיבות גדולה בהעצמה של הזהות האישית של הסטודנטית במקביל להעצמה של הזהות המקצועית. השילוב בין שתי הזהויות- האישית והמקצועית, הכרחי בהתפתחות פרחי ההוראה טרם יציאתם לשדה החינוכי".