פסטיבל "דוקאביב" נגב בירוחם

הפסטיבל יציג השנה תכנית עשירה במיוחד עם יותר סרטים, יותר מפגשים עם יוצרים ויותר אירועי במה. הכניסה חופשית

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז

עם הפנים לנגב, לירוחם ולמצפה רמון ,דימונה וערד יפתח בשבוע הבא פסטיבל דוקאביב נגב. הפסטיבל יציג השנה תכנית עשירה במיוחד עם יותר סרטים, יותר מפגשים עם יוצרים ויותר אירועי במה.

בפסטיבל השנה יוקרנו 25 סרטים דוקומנטריים, הצגות תיאטרון והופעות מחול לכל המשפחה, סדנאות יצירה ועוד.

פסטיבל דוקאביב נגב שם דגש על הקהילות והקהלים המרכיבים את ירוחם והסביבה ותכנית הפסטיבל מתמקדת בתוכן העוסק בשאלות של זהות, חברה וקהילה.

דוקאביב הוא פסטיבל הקולנוע הגדול בתל אביב והיחיד בארץ המוקדש לקולנוע דוקומנטרי.

"פסטיבל דוקאביב הינו חלק מיצירת תרבות תוססת בנגב ובירוחם. אומר מיכאל ביטון ראש המועצה המקומית ירוחם "בשנתו הראשונה של הפסטיבל קיוויתי שהפסטיבל יהפוך למסורת בירוחם ובנגב והיום, בשנתו השלישית אני יכול לומר שהפסטיבל כאן על מנת להישאר ואכן הופך למסורת מבורכת בירוחם ובנגב ואף יותר מכך. בפסטיבל השנה יותר סרטים. יותר מפגשי יוצרים ויותר מופעי במה לכל המשפחה. באופן אישי, סרטי תעודה תמיד הז'אנר המרגש, הנוגע והאהוב עליי ואני מזמין את כל תושבי ירוחם והנגב ליהנות מפסטיבל קולנוע משובח לכל המשפחה".

"בפסטיבל הראשון קבענו עובדות חדשות בשטח, בפסטיבל השני הוכחנו שאנחנו כאן כדי להישאר ובפסטיבל השלישי אנחנו שמחים וגאים מאוד להציג תכנית עשירה ומרתקת במיוחד של סרטים, אירועים, מופעים ומפגשים מרתקים שרובם ככולם עוסקים בחברה שבה אנו חיים ובשאלות של זהות" אומרת גליה בדור מנכ"לית דוקאביב.

את הפסטיבל יפתח השנה פרויקט מראות– פורטרט ירוחמי – הקרנת בכורה של ארבעה סרטים קצרים שנולדו בסדנה ליוצרים מקומיים, המתקיימת בירוחם זו השנה השנייה.

כל הפרטים באתר הפסטיבל: www.docaviv.co.il