דובר צה"ל מונה לראש אגף כוח האדם

תא"ל מוטי אלמוז יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף חגי טופולנסקי שסיים את תפקידו לאחר גניבת המחשב הצבאי מביתו.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז

תא"ל מוטי אלמוז
תא"ל מוטי אלמוז
פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן אישר היום (ה') את החלטת הרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט למנות את תת-אלוף מוטי אלמוז לראש אגף כוח האדם.

אלמוז המכהן כדובר צה"ל, יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף חגי טופולנסקי שסיים את תפקידו לאחר כשנתיים ושלושה חודשים.

טופולנסקי, כזכור, התפטר מתפקידו לאחר שמחשב צבאי נגנב מביתו שבדרום ונפתחה חקירת מצ''ח בנושא.

לאחר שהודיע על רצונו להתפטר, הרמטכ״ל איזנקוט אמר כי טופולנסקי הינו "קצין מוערך ורב זכויות, טייס קרב שנתן את כל חייו למען ביטחונה של מדינת ישראל ומעשיו הם ביטוי לנורמה הנדרשת מכל מפקד".

אלוף חגי טופולנסקי ציין בפני הרמטכ"ל כי כל חייו חונך לקחת אחריות וכך גם דרש מפקודיו. עוד אמר כי צה"ל בכלל ומעמדו בפרט חשובים לו ותקוותו כי מעשה זה יעביר את המסר הנכון למשרתים ולציבור.

ראש מטה אגף כוח האדם, תת-אלוף מירב קירשנר מונתה לממלאת מקומו והיא תמשיך בתפקידה עד כניסתו לתפקיד של תא''ל מוטי אלמוז.

אלמוז בן ה-49 התגייס בשנת 1985 לחיל ההנדסה ושירת במגוון תפקידים עד לתפקיד מפקד גדוד המחץ (605). בהמשך שימש אלמוז כמפקד צוות במכללה לפיקוד טקטי, מפקד כוחות ההנדסה של פיקוד הדרום, מפקד חטיבת הבקעה, קצין אג“ם פיקוד המרכז, ראש מטה פיקוד המרכז, ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון ודובר צה"ל.

תת-אלוף אלמוז נשוי, אב לחמישה ומתגורר בכפר תבור. הוא בעל תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בלימודי צבא וביטחון מהאוניברסיטה העברית בירושלים.