גטאס נחקר - ונעצר

חבר הכנסת הערבי שחשוד בהברחת טלפונים למחבלים בכלא, נחקר ביחידת להב 433 ולאחר מכן נעצר. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו.

תגיות: באסל גטאס
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז | עודכן: 22:02

המשטרה עצרה הערב (חמישי) את חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) בתום חקירתו שנערכה תחת אזהרה במשרדי יחידת להב 433. גטאס חשוד בהברחת טלפונים סלולאריים למחבלים בכלא קציעות.

אחר הצהריים הוסרה באופן סופי חסינותו של ח"כ גטאס וכעת המשטרה יכולה לערוך חיפוש בביתו ובחפציו ואף לעצור אותו, כפי שכאמור נעשה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

שר התחבורה ישראל כ"ץ (הליכוד) אמר הערב "ח״כ גטאס ייכלא הלילה יחד עם המחבלים להם רצה לעזור. כך ראוי לשליח ציבור שבוגד במדינתו. הולך בדרך בשארה".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הבהיר כי המשטרה תפעל בנחישות ובנחרצות למיצוי הדין עם ח"כ גטאס בשל מעשיו החמורים. "מי שמבריח מכשירי סלולר לרוצח בכלא מבין היטב שהשימוש בהם עלול לגרום למעשי טרור ורצח נוספים ולכן הינו מסוכן לציבור ומקומו מאחורי סורג ובריח".

חבר הכנסת הערבי הודיע בצהריים ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי הוא מסכים להסרת חסינותו הפרלמנטרית. בעקבות ההסכמה מסר אדלשטיין הודעה למליאת הכנסת, ומיד לאחריה הוסרה באופן אוטומטי חסינותו של גטאס ללא צורך בהצבעה, זאת על פי חוק חסינות חברי הכנסת.

"אסור לנו לאפשר פעילות עבריינית", אמר יו"ר הכנסת. ''באופן אישי, בימים האחרונים חסר לי עוד קול של מייצגי הציבור הערבי. אני מצפה לשמוע את נציגם. קולם לא נשמע. אני מפציר בעמיתי, תפסו מקלדת או מיקרופון ותגידו משהו לציבור שממתין למוצא פיכם''.