"ג'יימס בונד הישראלי" הובא למנוחות

יוסי ג'ינו שחתום על אין ספור מבצעים וגיחות בסיירת, בשב"כ ובמוסד, הובא למנוחות בבית העלמין של המושבה מגדל. "לוחם חזק ואמיץ".

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ז

"ג'יימס בונד הישראלי" הובא למנוחות-ערוץ 7
אילוסטרציה
דובר צה"ל

מאות בני אדם ליוו היום (חמישי) למנוחות את יוסי ג'ינו, ששירת במשל עשרות שנים בסיירת מטכ''ל, בשב"כ ובמוסד, ומאחוריו כמה מהמבצעיים הנועזים בתולדות מדינת ישראל. הוא נודע כ"ג'יימס בונד הישראלי".

בהלוויה שנערכה בבית העלמין של המושבה מגדל נכחו רבים מאנשי הצללים של צה''ל וקהיליית המודיעין שבאו להיפרד מגי'נו שנפטר בגיל 69 לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן.

ג'ינו חתום על אין ספור מארבים, מבצעים וגיחות, שישמרו בסוד עוד שנים רבות. בין הנוכחים בהלוויה - שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, האלופים במיל' עמירם לוין, דני יתום, עוזי דיין ואלעזר שטרן, מפקד סיירת מטכ''ל לשעבר אל''מ במיל' עומר בר לב וראש השב"כ לשעבר ח''כ אבי דיכטר.

ג'ינו הותיר אחריו שלוש בנות. לצד תפקידיו בסיירת מטכ''ל, במושב ובשב"כ, הוא שירת כקצין ביטחון בשגרירויות ישראל בלונדון ובאוסלו.

אלמנתו אתי ספדה לו: "גיבור שלנו, היית לוחם חזק ואמיץ ועשוי ללא חת. הובסת בקרב האחרון על חייך. היכן עוד יש אנשים כמו האיש ההוא".

תא"ל במיל' דב צדקה (פופי), אמר "באתי בשביל ג'ינו ובשביל המשפחה שלו. מדובר באדם שעם ישראל חייב לו רבות. כל היחידה כאן. היינו ממש תאומים מבצעיים. אני בן יחיד ומשנת 1965, אז התגייסנו יחד לסיירת, יוסי הוא ממש אחי".

ח"כ דיכטר סיפר אתמול לגלי צה''ל כי "אם היו עושים סרט על ג'ינו והוא היה מציג את העבודה האמתית שלו בשנות ה-70' וה-80', זה היה סרט חובה בכל ארגוני הצבא, הלחימה והריגול".