חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה
חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה מאשימה חברת הכנסת חנין זועבי את ישראל בהתעמרות קשה באסירים פלסטיניים חולים.

את הדברים, המתורגמים ומופצים בידי מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית', כותבת חברת הכנסת זועבי בעקבות פרשת חבר הכנסת באסל גטאס וניסיונותיו להבריח מכשירי טלפון סלולארי ותכנים מוצפנים למחבלים כלואים.

חברת הכנסת זועבי כותבת: "בעניין רדיפתו של עמיתי, חבר הכנסת באסל גטאס: רדיפת הפעילות שלנו והקשר הטבעי שלנו עם האסירים היא בבחינת רדיפה של האסירים הפוליטיים ובידודם. זו רדיפה שאינה פחותה מרדיפת פעילותנו הפוליטית בתור נציגי עמנו, ענייניו וסוגייתו".

לדבריה "אנו מחויבים לסוגיית האסירים הצודקת. אנו מחויבים להיות איתם בקשר, ומחויבים לעקוב אחר מצב האסירים החולים, ששירות בתי הסוהר נותן להם את הטיפול המינימלי כאמצעי של מוות איטי. יש ביניהם חולי סרטן שבית החולים של הכלא ממתין עד שהמחלה תתפשט בגופם ואז מסיר את איבריהם בזה אחר זה. אנו מחויבים לאסירים הקטינים והקטינות, שמספרם הוכפל בתקופה האחרונה. אנו מחויבים לאסירים שנאסר עליהם לראות את קרובי משפחתם הזקנים החולים, שהמוות מגיע אליהם כמחסום של פרידה נצחית".

עוד הוסיפה זועבי וכתבה: "חובתנו הלאומית והמוסרית אינה רק להביע סולידאריות איתם, אלא לשאת את סוגייתם, לאחר שהם מסרו את חייהם למען הסוגיה של עמם. אשר לניסיונות לפגוע בקשר שלנו עם האסירים ובפעילותנו הלאומית וההומניטארית, הם נמשכים זה חודשים ארוכים ולא רק כעת. השר לביטחון פנים דחה את רוב הבקשות לביקורי אסירים, וכעת הם ממשיכים במה שהם התחילו לפני חודשים".